DOLAR31,3570% 0.39
EURO33,9184% 0.13
STERLIN39,5496% -0.02
FRANG35,2931% -0.11
ALTIN2.064,28% 0,56
BITCOIN1.943.898-1.162

METEOROLOJİ UYARDI: SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Yayınlanma Tarihi :
METEOROLOJİ UYARDI: SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT
Balıkesir Valiliği resmi sitesinden meteorolojik uyarıda bulunuldu. Açıklamada yeni haftanın ilk yarısında başta Kıyı Ege, Marmara’nın batısı ve Batı Akdeniz’de yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği, bu konuda tedbirli olunması gerektiği hatırlatıldı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin 26 Kasım pazartesi günü Batı kesimlerden başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girmesi ve hava sıcaklıklarının artması  bekleniyor. Ancak 29 Kasım 2018 perşembe gününden itibaren, Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk hava ile birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalarak kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.
Yağışların batıdan başlayarak hafta sonuna kadar bütün yurtta görüleceği, haftanın ilk yarısında yağmur ve sağanak şeklinde meydana gelecek yağışların,  hafta sonuna doğru iç kesimlerde yüksek kesimlerden başlayarak karla karışık yağmur ve kar şekline dönmesi bekleniyor.
Ankara, İstanbul ve İzmir’de hafta sonuna kadar her gün aralıklarla yağmur ve sağanak şeklinde yağış tahmin ediliyor.
Bununla birlikte yeni haftanın ilk yarısında başta Kıyı Ege, Marmara’nın batısı ve Batı Akdeniz’de yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı, günlük tahmin raporları ve uyarılar takip edilmelidir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur” 

YORUM YAP