DOLAR28,9807% 0.28
EURO31,5779% 0.24
STERLIN36,6543% 0.34
FRANG33,1467% 0.41
ALTIN1.899,68% 0,53
BITCOIN1.105.3721.246

“MESLEK LİSELİ AİLESİ BÜYÜYOR”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“MESLEK LİSELİ AİLESİ BÜYÜYOR”

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD) Meslek Lisesi Koçluk Projesi Rol Model Toplantısı Öğretmenevi’nde yapıldı. BASİAD Başkanı Baysal, bu projenin kendilerini büyük bir “Meslek Liseli Ailesi” oluşturmaya yönlendirdiğini vurgularken, projenin daha da geliştirilebileceğini açıkladı. 

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD) tarafından yürütülen, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde yürütülen proje kapsamında “4. Rol Model Toplantısı” Öğretmenevi’nde yapıldı. Toplantıya BASİAD yönetimi ile birlikte İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Eyüp Fidan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, okul yöneticileri, meslek lisesi koçları, meslek lisesi öğrencileri katıldı.

Rol Model toplantısında KÜÇÜKSAN Başkanı Ahmet Sakbaş ve dernek üyesi de olan fotoğrafçı Eralp Sayakçı öğrencilere tecrübelerini aktararak, gelecek planlaması ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Meslek Lisesi koçları adına Çiğdem Çelik projenin genel değerlendirmesini yaparak öğrencileri proje sonrasında da destekleyebileceklerini söyledi.

Toplantının son bölümünde Balıkesir İklim Değişimi Kadın Takip Topluluğu üyesi Pınar Kutluata, “İklim Değişimi” temalı sunumu ile katılımcıları iklim değişimi konusunda bilgilendirdi.

“OKUL BİNALARI BİR AN ÖNCE TAMAMLANMALI”

BASİAD Başkanı Ümit Baysal yaptığı açılış konuşmasında;  Balıkesir’in köklü mesleki okullarından Mimar Sinan ve 100. Yıl EML’de depreme hazırlık çalışmaları dolayısıyla başlatılan yenileme çalışmasına dikkat çekti. Baysal, öğrencilerin eğitim hayatına meslek lisesi eğitimi için dizayn edilmiş okullarda devam etmelerinin büyük önem taşıdığını söyleyerek; yetkililere okul binalarının tamamlanması ile ilgili destek çağrısında bulunduğunu söyledi.

Başkan Baysal, “Bu proje bizi zamanla mesleki eğitimi arzu edildiği gibi birçok paydaşın meselesi haline getirmeye ve büyük bir ‘Meslek Liseli Ailesi’  oluşturmaya yönlendirdi. Koçluk projesi kapsamında elde ettiğimiz ilerlemeyi ölçümlemek, projeyle ürettiğimiz toplumsal etkiyi görmek ve edindiğimiz derslerle projeyi daha ileriye götürmek üzere izleme değerlendirme çalışmaları yapıyoruz. Yeni bir proje ile kaldığımız yerden başlayarak çalışmalarımızı ileri seviyelere götürme yönünde yeni proje çalışmalarımız olacak. Projede yer alarak ülkenize hizmet etme adına önemli bir adım attınız. Her birinize tüm hayatınızda başarılar diliyorum. Proje katılımızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUM YAP

okur10 Ekim 2023 / 09:06Cevapla

ilk defa duydum projeyi. koçluk toplantısı yapılmış iyi güzel de kac ogrenciye kocluk yapılmış şimdiye kadar haber metninde yok. öğrenci de gozukmuyor. iklim degişimi konu ile alakası ne. -mış gibi bir etknliğe benziyor