DOLAR 32,3045 % 0.25
EURO 34,8708 % -0.87
STERLIN 41,3180 % -0.16
FRANG 36,0189 % -0.62
ALTIN 2.382,47 % -3,22
BITCOIN 69.656,54 0.337
MEMURA ÖRNEK SÖZLEŞME

Burhaniye Belediyesi, KESK’e bağlı TÜMBEL-SEN ile belediyede çalışan memurlara önemli kazanımlar sağlayan, Balıkesir’in en kapsamlı toplu iş sözleşmesini imzaladı. 

Burhaniye Belediyesi ve Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBEL-SEN)  toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen imza törenine Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler TÜMBELSEN Genel Başkanı Erdal Bozkurt, Balıkesir Şube Başkanı İlker Omar Demiray, belediye ve sendika yöneticilerinin yanı sıra parti temsilcileri ve personel katıldı.

75 MEMURU  VE 2 YILI KAPSIYOR 

Burhaniye Belediyesi ile sendika arasında imzalanan ve belediyede çalışan 75 memuru kapsayan 2 yıl süreli sözleşme ile personele 2016 yılından bu zamana kadar ki eski hakları geri verilirken ayrıca sosyal ve ekonomik anlamda zamlar gerçekleştirildi.

Sosyal yardımlarda özellikle bayram ikramiyelerinde  ortalama %35 oranında zam yapılırken, sosyal denge tazminatına ek olarak tüm memurlara her ay ilave 200 TL hak ödenmesi kararı alındı.  Yol yardımı olarak memurlara ortalama % 60 oranında zam verilirken,  yılbaşında da 400 TL ikramiye almaları kararlaştırıldı.

Sözleşme töreninde konuşan Burhaniye’nin CHP’li Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler,  sosyal demokrat belediyecilik anlayışı gereği Balıkesir’deki en kapsamlı iş sözleşmesine imza attıklarını vurguladı.  Burhaniye Belediyesi olarak, her zaman emekten yana,  emeğin değerini bilen adımlar atmaya devam edeceklerini söyleyen Deveciler,  “Burhaniye Belediyesi olarak Balıkesir genelinde eşi olmayan örnek bir toplu iş sözleşmesini hayata geçirmenin gururu ve mutluluğunu sizlerle birlikte yaşıyoruz” dedi.

TÜM BEL -SEN Genel Başkanı Erdal Bozkurt ise, sözleşmenin bu anlamda yapılmış en kapsamlı sözleşme olduğunu yenileyerek, sözleşme sürecinde verdiği destek ve katkılardan dolayı Başkan  Deveciler’e teşekkür etti.

TÜM BEL-SEN Balıkesir Şube Başkanı İlker Omar Demiray, “AK Partili belediye döneminde bazı haklarımız geri alınmış ve  bunlar sözleşmelerden çıkartılmıştı. Kemal başkandan bunları talep ettik, kaybettiğimiz hakları geri aldık. Emeğe saygı duyan Kemal Başkana tüm arkadaşlarım adına teekkür ediyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

 

 

 

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP