DOLAR28,9202% 0.15
EURO31,5437% 0.14
STERLIN36,6183% 0.25
FRANG33,0895% 0.34
ALTIN1.898,73% 0,48
BITCOIN1.117.3532.178

MEMLEKETTE BULUŞTULAR

Yayınlanma Tarihi :
MEMLEKETTE BULUŞTULAR

Balya’da ilki düzenlenen “Gurbette Yaşıyoruz Memlekette Buluşuyoruz” temalı Balıkesirliler buluşması büyük katılımla gerçekleştirildi.

‘Balıkesirliler Buluşması’ Balya Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kadıköy mahallesi mesire alanında gerçekleştirildi. Büyük ilgi gören etkinliğe çeşitli illerde faaliyet gösteren Balıkesirliler dernekleri de destek verdi. Balıkesirliler Dernekleri Platformu (BALDEP) Başkanı Salih Sağıroğlu, CHP Balıkesir milletvekilleri Ensar Aytekin ve Ahmet Akın’la CHP İl Başkanı Serkan Sarı ve Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli de etkinliğe katıldı.

Şenlik 13 Ağustos salı günü saat 10.00’da stantlar ve açık hava sergisinin açılışıyla başladı. Bölgeye özgü keşkeklerin dövüldüğü şenlikte Kadıköy deresinde kano, yağlı direk ve atlı değnek yarışları gerçekleştirildi.

Danişment halk oyunları ekibinin gösterilerin ardından yoğurt yeme yarışması yapıldı. Kayalar mahallesinden deve ve oyun ekibinin ilginç gösterisi alkış aldı. Yumurta, halat çekme yarışmaları ile motosiklet gösterileri etkinliğe katılanlara neşeli anlar yaşattı.

Halk oyunları gösterileriyle devam eden buluşmada TRT sanatçıları Sebahattin Gülümser ve Kübra Bağlan, Balıkesirli sanatçı Tamer Öztoprak ve Onur Yaman konserler verdi. Etkinlikte sunuculuğu Aydın Yapıcı üstlendi.

Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesirliler Dernekleri Platformu (BALDEP) katkıları ile gerçekleştirilen bu etkinliği ileride gelenekselleştirmeyi düşündüklerini açıklarken, ” Bu projenin hayata geçmesini sağlayan emek harcayan bütün hemşehrilerime ve gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi. (balikesir24saat)


YORUM YAP