DOLAR 32,3298 % -0.02
EURO 35,1810 % 0.6
STERLIN 41,7506 % 0.46
FRANG 36,1308 % -0.09
ALTIN 2.401,58 % -0,56
BITCOIN 67.721,51 0.413

MECLİSİ BALIKESİR’İN LEZZETLERİ İLE BULUŞTURACAK

Yayınlanma Tarihi :
MECLİSİ BALIKESİR’İN LEZZETLERİ İLE BULUŞTURACAK

AK  Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, TBMM Genel Kurulu’nda “Balıkesir’in Tarımsal Faaliyetleri ve Ülkemize Katkıları” üzerine gündem dışı konuşma yaptı. Canbey Meclisi Balıkesir lezzetleri ile buluşturma sözü verdi. 

Balıkesir ilinin tarımsal faaliyetlerinden ve Türkiye’ye olan katkılarından söz eden  Milletvekili Canbey, “Balıkesir, hem Marmara hem de Ege Denizi’ne kıyısı olan, ciddi bir turizm potansiyeli taşıyan, çevreye ve doğaya saygılı, Türkiye’nin en güzel şehiridir. Yağcıbedir halısı, kolonyası, kaymaklısı, Balıkesir kuzusu, Kozak üzümü, Ayvalık tostu, Susurluk ayranı, saçaklı mantısı, höşmerim tatlısı, Kapıdağ mor soğanı, Gönen iğne oyası, kendine özgü 50 çeşit peynirleri, sayamadığım daha niceleriyle adım attığınız her bölgede başka bir güzelliği sizleri karşılar. Pırıl pırıl denizi, denizle bütünleşen yeşili, verimli toprakları, tarihi ve doğal güzellikleriyle tüm vatandaşlarımızı Balıkesir’imizi görmeye davet ediyorum” dedi.

MECLİSİ BALIKESİR’İN LEZZETLERİ İLE BULUŞTURACAK

Yaptığı konuşma sırasında CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın da Canbey’e  “Bu lezzetleri biz de tatmak istiyoruz” diye seslendi.

Konuşmasının ardından Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in; “Sayın Canbey, bizleri de bu bahsettiğiniz Balıkesir’in lezzetleriyle, Sayın Akın’la birlikte buluşturacağınıza olan inancımız da tamdır tabii. Bunu da araya sokalım.” demesi üzerine Milletvekili Canbey, Meclis’i Balıkesir’in lezzetleriyle buluşturma sözü verdi.

Canbey Meclis genel kurulundaki konuşmasının ardından Balıkesir milletvekilleri Belgin Uygur ve Yavuz Subaşı ile bilikte yine aynı konuda bir basın toplantısı düzenlerken,  “Tarım sektörü stratejik bir öneme sahip. Balıkesir’in tarımsal faaliyeti Türkiye’ye katkı sunuyor. Yatırımlar yapıyor, üreticilerimizi destekliyoruz Yatırımcılarımızı şehrimize davet ediyoruz” dedi. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP