MAZBATAYI ALDI, SEÇİM STARTINI VERDİ

Yayınlanma Tarihi :
MAZBATAYI ALDI, SEÇİM STARTINI VERDİ

CHP Balıkesir il başkanlığına seçilen Erden Köybaşı bugün mazbatasını aldı. Kendisine destek veren tüm yol arkadaşlarına teşekkür eden Köybaşı, ilk hedefi yerel seçimler olarak belirlerken, “Balıkesir’i ve Balıkesirlileri sosyal demokrat bir belediyecilikle tanıştırmak üzere bugünden startı veriyoruz” dedi. 

CHP’nin 24 Eylül pazar günü Avlu Kültür Merkezinde yapılan 38. Olağan İl Kongresi’nde il başkanlığına seçilen Erden Köybaşı ve yönetim kurulu üyeleri mazbatalarını aldı. Mazbata törenine Balıkesir milletvekili Serkan Sarı, kongrede kurultay delegesi de seçilen Altıeylül İlçe Başkanı Sinan Ayhan ve Karesi İlçe Başkanı Yücel Erişen ile çok sayıda partili de katıldı.

BİZ BİNLERCE EL’İZ

Mazbatasını aldıktan sonra Adliye Sarayı önünde açıklamalarda bulunan İl Başkanı Erden Köybaşı, “Pazar günü yaptığımız kongrenin sonucunda mazbatamızı alarak yeni görev dönemimizi başlatmış bulunuyoruz. Bugün itibariyle bize destek veren tüm yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Destekleriyle bize 38’nci dönemde görev verdiler. Sorumluluğumuz biliyoruz. Daha çok çalışıp, daha çok kişiye ulaşmaya gayret edeceğiz. Bir söz vardır ‘bir elin nesi var iki elin sesi var’, biz binlerce eliz. Öyle güçlü bir ses çıkaracağız ki bu ses Balıkesir’in en ücra köşelerinden bile duyulur olacak.”

“YOLA ÇIKIYORUZ”

Köybaşı şunları söyledi:

“Bugün buradan gidip ilk yönetim kurulu toplantımızı, yarın belediye başkanlarımızla toplantı yapıyoruz. Önümüzdeki haftanın başında ilçe başkanları ile toplantımız var ve hızlı bir şekilde Balıkesir’de Büyükşehir Belediyesi’ni alıp, yerelde iktidar olmak üzere yola çıkıyoruz.”

“BALIKESİR’İN BU ANLAYIŞTAN KURTULMASI GEREKİYOR” 

“Biliyorsunuz Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en borçlu belediyelerinden biridir. Balıkesir’de doğan her çocuk borçlu doğuyor. Artık Balıkesir’in bu anlayıştan kurtulması gerekiyor. Balıkesir’in kent kimliği, yanlış uygulamalarla kaybedilmiştir, yok edilmiştir. Tekrardan toparlanma zamanı. Bu nedenle Balıkesir’i ve Balıkesirlileri sosyal demokrat bir belediyecilikle tanıştırmak üzere bugünden startı veriyoruz ve 31 Mart’ta Büyükşehir’in önünde aynı basın açıklamasını yapmak üzere hepinize teşekkür ediyorum. Sağolun, var olun “

SARI DA İDDİALI 

Kongre sürecinde Köybaşı’na en büyük desteği veren isimlerden biri olan CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı da mazbata törenine katıldı. Sarı, , “Geçtiğimiz günlerde delegelerimizin oylarıyla Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı olarak seçilen değerli abim Erden Köybaşı’nın mazbata törenine katılarak yanında olduk. Bu vesile ile başkanımız Erden Köybaşı’na ve göreve gelen yeni yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum. Hep birlikte başaracağız, yerelde Büyükşehir Belediyesi’ni ve ilçe belediyelerimizi kazanacağız.” mesajını paylaştı. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP