DOLAR31,1434% 0.12
EURO33,8162% 0.05
STERLIN39,5341% 0.11
FRANG35,4096% 0.17
ALTIN2.038,72% 0,33
BITCOIN1.768.74410.182

MARMARA İÇİN İMZALAR ATILDI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
MARMARA İÇİN İMZALAR ATILDI

Marmara Belediyeler Birliği “Deniz Salyası” olarak bilinen müsilaj sorununu görüşmek için toplantı düzenledi. Toplantı sonrası 22 maddelik  Marmara Denizi Eylem Planı açıklandı. Plana imzasını atan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Güç birliğiyle denizimiz eski haline dönecektir.” mesajını paylaştı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum  başkanlığında Kocaeli’de gerçekleştirilen Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Toplantısı’na  Marmara Denizi’ne kıyısı olan illerin büyükşehir ve belediye başkanları, valileri, vali vekilleri ile bazı milletvekilleri ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum  toplantı sonrası ‘Marmara Denizi’ni Koruma Eylem Planı’nı açıkladı. Ortak bir iradeyle İstanbul Boğazı’nı, Marmara Denizi’ni kirliliğe, kaderine terk etmeyeceklerini vurgulayan Bakan  Kurum, “El birliğiyle, iş birliğiyle gözbebeğimiz Marmara’yı kurtaracağız. Çözüm noktamız çok net; hakikaten hepimizin, 84 milyonun ve Marmara Bölgesi’nde yaşayan 25 milyon vatandaşımızın içini sızlatan o görüntüleri yok etmek, hedefimiz budur. Marmara Denizi’mizi bir seferberlik anlayışıyla tertemiz hale getirmek ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin üzerinde bir vazifedir, bir borçtur. ” dedi.

22 maddelik Marmara Denizi Eylem Planı’na Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da imzasını attı. Marmara Belediyeler Birliği Encümen üyesi de olan Başkan Yılmaz, “Güç birliğiyle denizimiz eski haline dönecektir.” mesajını paylaştı. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP