Yayınlanma Tarihi :

MARMARA ADASI KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

MARMARA ADASI KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

Balıkesir’in Marmara İlçesinde   bir geminin çapa atması sonucu Marmara – Narlı ve Narlı – Avşa arasında deniz altında bulunan enerji kabloları hasar gördü. Marmara Adası karanlığa gömüldü. İlçeye  Saraylar Mermer Ocaklarından alınan jeneratörlerle elektrik verilmesi planlanıyor. 

Balıkesir Valiliği’nden yapılan açıklamada, ” Muhtemel arızalarda birbirlerine alternatif olarak düşünülen hatların tümünün aynı anda hasar görmesi ve yaşanan şiddetli fırtınadan dolayı deniz ulaşımında yaşanan aksamalar nedeniyle söz konusu arıza şu ana kadar giderilememiş olup ilgili ekipler bütün imkanlarıyla arızanın en kısa sürede giderilmesi için karadan ve denizden çalışmalarına devam etmektedir” denildi.

“JENARATÖR İLE AYDINLANACAK “

Valilik açıklamasında”Arızanın kesin olarak giderilmesine kadar geçecek sürede vatandaşlarımızın mağduriyetini önlemek amacıyla kısa vadede ilçemiz elektrik ihtiyacını karşılayacak jeneratörlerin kurulumu için planlamalar yapılmış ve en kısa sürede faaliyete geçirilebilmesi için çalışmalar hızla devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Marmara BelediyeBaşkanı Süleyman Aksoy da, ” Saraylar Mermer Ocaklarından alınan jeneratörlerle sağlanacak olan elektrik ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bu sürece katkı sağlayan tüm işletmecilerimize can-ı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Marmara Kaymakamlığı ve Marmara Adalar Belediyesi başta olmak üzere tüm kamu kurum kuruluşlarının  hizmetlerine kesintisiz devam ettiği bildirilirken,  vatandaşların aşağıdaki numaralardan irtibata geçebileceği kaydedildi.
MARMARA KAYMAKAMLIĞI
0266 885 50 06
MARMARA ADALAR BELEDİYE BŞK.
0266 885 50 50
0266 885 54 89
MARMARA İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ
112
0266 885 61 78
MARMARA İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI
0266 885 56 16 (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP