DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 68.330,46 0.705
Yayınlanma Tarihi :

MANYAS’TA KURTULUŞ VE FESTİVAL RÜZGARI

MANYAS’TA KURTULUŞ VE FESTİVAL RÜZGARI

Manyas ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü kutlanırken, Aydilge ve Kolpa konserleri ile coşku doruğa çıktı. Manyas’ta 5’nci Geleneksel Süt Ürünleri Festivali de başladı.

Manyas’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıl dönümü kutlamaları ile 5’nci Geleneksel Süt Ürünleri Festivali de başladı.Kaymakam Muhammed Kaya, Belediye Başkanı Tancan Barcin, kurum amirleri,meclis üyeleri,STK temsilcileri ve vatandaşların katıldığı ilk tören Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumu,saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “97 yıl önce Anadolu toprakları,dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir mücadeleye tanık olmuştur. 97 yıl sonra bile emperyalistlerin hain planlarını görüyoruz.Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde belirttiği gibi iç ve dış düşmanlar hala o kirli emellerinden vazgeçmediler.”
Konuşma sonrası Belediye Başkanı Tancan Barcin ile meclis üyeleri İlçe Jandarma Komutanlığına şükran ziyareti gerçekleştirdiler.

AYDİLGE VE KOLPA COŞTURDU
14 Eylül Kurtuluş Günü ve Süt Festivali nedeniyle düzenlenen halk konserinde Manyas’lılar coştu.Kolpa ve Aydilge’nin katıldığı Atatürk Meydanında ki halk konseri öncesi Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ve Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya birer konuşma yaptılar. Daha sonra halk oyunları ekipleri ve havai fişek gösterileri sonrası Kolpa sahne aldı,yaklaşık 1.5 saat sahnede kalan Kolpa özellikle gençlere unutulmaz bir ziyafet sundu. Daha sonra ise Aydilge şarkılarıyla geceye renk kattı, enerji dolu hareketleriyle dikkat çeken Aydilge gecede tam 17 şarkı söyledi.

Gecenin sonunda Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin sanatçılara çiçek takdim ederken, Manyas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Fevzi Karakaş’ta her iki sanatçıya peynir paketi hediye etti. Etkinlikler bugün de damızlık büyük ve küçükbaş hayvan yarışmalarıyla,hayvancılık üzerine panelle sürecek. Süleyman ÖZAYDIN/MANYAS (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP