Yayınlanma Tarihi :

MANYAS’TA ZAFER KUTLANDI, ŞEHİTLER ANILDI

MANYAS’TA ZAFER KUTLANDI, ŞEHİTLER ANILDI

Manyas’ta, Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104´üncü yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü düzenlenen programlarla kutlandı.
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.yılı dolayısıyla ilk tören  Atatürk Meydanı’nda düzenlendi. Çelenk koyma törenine; Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçin, Manyas Jandarma Komutanı Üstğm. Erdinç Boztepe, İlçe Emniyet Amiri Enes Dündar, muhtarlar, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askerler, öğrenciler, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.
Manyas Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda ki törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Manyas Jandarma Komutanı Üsteğmen Erdinç Boztepe yaptı.
Komutan Boztepe yaptığı konuşmada “Bugün Yemen’den Balkanlar’a, Trablusgarp’tan Kafkaslara kadar vatan coğrafyasının dört bir tarafında namusumuzu çiğnetmemek, vatanımızı ezdirmemek, ezanlarımızı susturmamak ve bayrağımızı indirmemek için şehadete yürüyen kahramanların günüdür. Çanakkale mananın maddeye imanın ise imkâna galip geldiği yerdir. Çanakkale imkânların ve ümitlerin tükenmeye yüz tuttuğu bir dönemde imanından aldığı güçle düşmana direnen Mehmetçiğe Allah’ın bir lütfudur” diye konuştu.

ÇANAKKALE’Yİ ANLATTILAR KAZANDILAR

Boztepe’nin konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okurken ve semah gösterisi ve Çanakkale oyununun sergilenmesinden sonra 18-Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

İlkokullar resim dalında  ilk üçe giren Mustafa Can Çulha (İstiklal İlkokulu) , Berra Balabant (Kızıksa İlkokulu)  ve Lütfiye Özcan’ın  (Şevketiye İlkokulu) ödüllerini Kaymakam Muhammed Kaya verdi.

Ortaokullar şiir dalında  Ebrar Uğur (Manyas İHO)  Aleyna Erdoğan Manyas İHO)  ve Meltem Özdemir (Akçaova OO) ödüllerini İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Erdinç Boztepe’nin elinden aldı.

Liseler kompozisyon dalında Aydan Kurt (Salur MTAL) , Münevver Aygören (Manyas Anadolu Lisesi)  ve Elif Ket’in  (Salur MTAL) ödüllerini İlçe Emniyet Amiri Enes Dündar verdi. Burada ki tören de anma programında görev alan öğrenciler ve ilçe protokolünün çektirdiği hatıra fotoğrafıyla son buldu. Süleyman ÖZAYDIN/ MANYAS (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP