Yayınlanma Tarihi :

MANYAS’A KÜLTÜR MERKEZİ

MANYAS’A KÜLTÜR MERKEZİ

Manyas ilçesinde Belediye tarafından yaptırılan ve 1.5 milyon liraya malolan kültür merkezi ve sosyal tesis bugün düzenlenen törenle hizmete girdi.

Manyas Yeni Mahalle’de spor salonunun yanında yapımı tamamlanan kültür merkezi ve sosyal tesisin açılışı yapıldı. Manyas’ın CHP’li  Belediye Başkanı Tancan Barçın, açılış konuşmasında 800 metrekare alana sahip kültür merkezi ve sosyal tesisin ayni anda bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede olduğunu, yemekii toplantılarda ise 350-400 kişinin yararlanabileceğini vurguladı. Barçın,1.5 milyon liraya mal olan kültür merkezi ve sosyal tesisin ilçede ki en önemli ihtiyaçlardan birisi olduğunu ve bunu çözümlediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Tancan Barçın ,kültür merkezi ve sosyal tesisin yapımına kardeş belediyeler İstanbul-Beylikdüzü, Bursa-Nilüfer Belediyeleri ile Bandırma Belediyesi ve bir özel okullar zinciri sahibinin maddi katkı verdiğini söyleyerek kendilerine teşekkür etti.

Başkan Barçın ,kırsalda 300 metrekare parke yol,25 bin metrekare sıcak asfalt yaptıklarını ve bunun bedelinin 15-16 milyon lira olduğunu, araç filosunu sekiz yeni araçla zenginleştirdiklerini söyledi.

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı,  ” Tancan Başkan Manyas’ı mümkün olduğunca en iyi yere taşımak için elinde ki imkanları en iyi şekilde kullanıyor,mücadele ediyor, emek veriyor.” dedi.

Konuşmalar ve  dualar  kültür merkezi ve sosyal tesisin açılışı yapılarak, konuklara  ikramlar da bulunuldu. Açılış törenine CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin,  önceki dönem milletvekilleri Mehmet Tüm ve Namık Havutça, STK temsilcileri  ile çok sayıda vatandaş katıldı. Süleyman ÖZAYDIN/ MANYAS(balikesir24saat) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP