Yayınlanma Tarihi :

MAGANDALARA SIKI TAKİP

MAGANDALARA SIKI TAKİP

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı özellikle söz, nişan, düğün gibi kutlamalarda korku, kaygı ve panik yaratacak şekilde havaya ateş açan kişilere karşı harekete geçti.İvrindi’de bir düğünde havaya ateş eden 13 şüphelinin 9 kuru sıkı tabancası ile 3 av tüfeği muhafaza altına alındı.

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla “Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma” parolasıyla yapılan çalışmalar sonrası İvrindi ilçesi Küçükyenice mahallesinde 18 Ağustos 2019 günü bir düğünde silahla ateş edildiği bilgisine ulaşıldı. Teknik takip sonucu damadın babası, düğün sahibi A.K.’nin evinin sokak yolunda 8 adet boş kuru sıkı tabanca kovanı, 4 adet boş av tüfeği kovanı, 2 adet boş kuru sıkı tabanca fişeği kutusu ele geçirildi.
Cumhuriyet Savcısının talimatıyla söz konusu düğünün kamera kaydı alınarak gerekli incelemeler yapıldı. Şüpheliler A.K., H.K., S.K., M.H., M.A., M.A., İ.Y., S.D., B.Y., M.A., A.K., M.K. ve A.Ç.’nin havaya ateş ettikleri belirlendi. Şüphelilere ait 9 adet kuru sıkı tabanca ve 3 adet av tüfeğine el konarak, muhafaza altına alındı. 13 şüpheli hakkında gerekli adli ve idari işlemlerin sürdüğü bildirildi. (balikesir24saat)


Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP