DOLAR31,0084% 0.3
EURO33,5544% 0.28
STERLIN39,1336% 0.22
FRANG35,2086% 0.36
ALTIN2.016,14% 0,20
BITCOIN1.605.6010.118

“KUVA-YI MİLLİYE ŞEHRİ TARİH YAZACAK”

Yayınlanma Tarihi :
“KUVA-YI MİLLİYE ŞEHRİ TARİH YAZACAK”

Türkiye’nin mevcut iktidar düzeninden çok yorulduğunu vurgulayan İYİ Partili Çömez, “Allahın izniyle 14 Mayıs akşamı tarih yazacağız. Kuva-yı Milliye şehri tarih yazacak. Tek adam rejimini, istediğine hakaret, zulmeden, hukuku ayaklar altına alan, medyayı kontrol altına alan ve ülkeyi kendi mülküymüş gibi gören bu anlayış tarihin karanlık sayfalarına gömülecek.” dedi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Başdanışmanı ve Balıkesir milletvekili aday adayı Op.Dr.  Turhan Çömez, Balıkesir İl Başkanlığını ziyaret etti.

Balıkesir İl Teşkilatı ile yaptığı görüşmenin ardından mikrofonların karşısına geçen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Başdanışmanı Turhan Çömez, habercilerin sorularını cevapladı. Çömez, öncelikle partisinin Balıkesir’de yürüttüğü seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Türkiye’nin mevcut iktidar düzeninden çok yorulduğunu vurgulayan Çömez, “Arkadaşlarımızla sahalardayız. Amacımız bu ülkenin yavrularına hayal kurdurabilmek, bu ülkenin vatandaşlarını eşit bir şekilde, dostça, güven içerisinde huzur içerisinde yaşatabilmek, hukukun üstünlüğünü tesis edebilmek ve Türkiye’yi hak ettiği dünyada yeniden yarışa sokabilmektir. Türkiye çok yoruldu. 140 milyar dolar borça alınan ülke bugün 460 milyar dolar borcun pençesinde. Hazine can çekişiyor.” dedi.

“KUVA-YI MİLLİYE ŞEHRİ TARİH YAZACAK”

Ülkeyi yeniden barışa ve huzura kavuşturmak için İYİ Parti olarak yola çıktıklarını ifade eden Çömez, “Allahın izniyle 14 Mayıs akşamı tarih yazacağız. Kuva-yı Milliye şehri tarih yazacak. Tek adam rejimini, istediğine hakaret, zulmeden, hukuku ayaklar altına alan, medyayı kontrol altına alan ve ülkeyi kendi mülküymüş gibi gören bu anlayış tarihin karanlık sayfalarına gömülecek. Çok iddialıyız. İktidar telaş ve korku içerisinde. Milletin evlatları o koltuğu hak eden gerçek sahiplerine emanet etmek için yola çıktılar.” dedi.

“NE ZAMAN SAĞLIK SORUNUN OLSA BENİ ARARDIN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isim vermeden kendisine “doktor müsveddesi” şeklinde hitap etmesini soran bir gazeteciye Çömez, şu şekilde cevap verdi:
“Hiç bir kabahatim olmadığı halde sizin harama uzanan ellerinizi tuttuğum için bana zulmettiniz. 12 sene sürgünde yaşadım. Dünyanın her yerinde doktorluk yapabilecek lisansım ve yetkim var. Erdoğan’ın iki tane ameliyatına katıldım. Ne zaman başın dara düşse, ne zaman sağlıkla bir sıkıntın olsa, ‘Çabuk bana Turhan’ı bulun’ derdi. O zaman kıymetli bir doktordum. Bu şekilde konuşmasının sebebi altındaki koltuk gidecek diye korkmasıdır.”

“KİMSEDEN KORKUMUZ YOK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ikinci kez tehdit etmesini kınayan Çömez, “Şiddetle reddediyoruz. Biz devlet adabı gördük. Biz milletin bağrından çıkıp geldik. Ama Erdoğan şunu bilsin ki kuru tehditlere pabuç bırakmayacağız. Türkiye’nin durumu içler acısı. Hiç kimseden korkumuz yok. Vatansever siyasetçiler tarih yazacak.” dedi.

YORUM YAP