DOLAR27,4882% 0.18
EURO28,8749% 0.19
STERLIN33,2276% -0.09
FRANG29,8104% 0.04
ALTIN1.610,27% -0,11
BITCOIN762.008-0.051

KURUCU REKTÖRE VEFA

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
KURUCU REKTÖRE VEFA

Balıkesir Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Asım Yücel’in ismi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde bulunan amfide yaşayacak. 1992-1994 yılları arasında Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Asım Yücel’in ismi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesindeki amfiye verildi.

Prof. Dr. Asım Yücel’in isminin amfiye verilmesi dolasıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde bir program gerçekleştirildi. Düzenlenen programa, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay, Dekanlar, Müdürler, Balıkesir Üniversitesi Vakfı Başkan Vekili Ziyaettin Tan, Balıkesir Üniversitesi Vakfı yönetim kurulu üyeleri, Prof. Dr. Asım Yücel’in aile üyeleri ile akademik ve idari personel katıldı.

Açılış konuşmasını Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt’un yaptığı programda, Yücel ailesi adına kızı Zuhal Ekinci, duygu ve düşüncelerini paylaşarak, üniversite yönetimine aile adına teşekkür etti. Prof. Dr. Asım Yücel ile Üniversitenin kuruluş döneminde görev yapan Balıkesir Üniversitesinin ilk personeli Rektörlük Özel Kalem Müdürü Fatma Türkoğlu ile emekli personellerden Nevzat Önür’ün de birer konuşma ile Prof.Dr. Asım Yücel’i andığı programda Balıkesir Üniversitesi Vakfı Başkan Vekili Ziyaettin Tan üniversitenin kuruluşunda Yücel’in önemli çalışmaları yerine getirdiğini söyledi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ise kurumların geçmişlerine sahip çıkarak vefa örneği göstermeleri gerektiğini vurguladı. Oğurlu bu vesileyle de kurucu Rektör Prof. Dr. Asım Yücel’i gerçekleştirdiği önemli hizmetler, iyilik ve rahmetle andıklarını dile getirdi.

Düzenlenen program Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu tarafından Yücel ailesi adına kızı Zuhal Ekinci’ye plaket ve çiçek takdimi ile sona erdi.

Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve Balıkesir İşletmecilik ve Turizm Yüksek Okulu’nda müdürlük yapan Asım Yücel, 1992 yılında Balıkesir Üniversitesi kurucu rektörü olmuştu. Yücel 2017 yılında vefat etti. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP