KURTDERE’DE AĞA DEĞİŞTİ!

Yayınlanma Tarihi :
KURTDERE’DE AĞA DEĞİŞTİ!

Bu yıl 60’ncı kez düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’nin ağası Yaşar Dalgıç özel nedenlerle ağalıktan çekildi. Güreşlerin ağalığını Balıkesirli işadamı Abdullah Altıntaş’ın yapacağı açıklandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi işbirliğinde bu yıl 60’ncısı düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’nde güreş ağası değişti. Geçtiğimiz yıl ağalığa aday olan işadamı Yaşar Dalgıç ağalıktan özel nedenlerden dolayı çekildi. Dalgıç, ağalığı 2014 yılında da Kurtdere’de güreş ağası olan işadamı Abdullah Altıntaş’a devretti. 2020 yılında düzenlenecek olan Kurtdereli Güreşleri için bu hafta sonu yapılacak etkinlikte ağalığa çok sayıda ismin aday olması bekleniyor.

GÜREŞLER BAŞLIYOR

Geleneksel Kurtdereli Güreşleri 2 Ağustos cuma günü 12.30’da Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet’in köyündeki anıt mezarın ziyaret edilmesi ve dualarla başlayacak. Mevlid-i Şerif, Mevlüt Yemeği ve Mehter Gösterisi’nin ardından saat 14.35’de güreşler başlayacak. 19.30’da Balıkesir kentmerkezinde kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. 20.00’de Kurtdereli Mehmet Anıtı’nda çelenk töreni yapılacak. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP