Yayınlanma Tarihi :

KAHVE VE DERNEKLERDE KUMARA İZİN YOK

KAHVE VE DERNEKLERDE KUMARA İZİN YOK

Polis ve jandarmanın kumar ve tombala uygulamasında çok sayıda kahve ve dernek denetlendi, yüzlerce kişinin GBT sorgusu yapıldı, kumar makinesi ile oyun kağıtlarına el kondu . Bazı kahvehaneler hakkında adli ve idari işlem yapıldı.

Balıkesir’de, İl Emniyet Müdürlüğünce “Kumar ve Tombala Uygulaması” gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nce Türkiye genelinde 81 ilde yapılan kumar ve tombala uygulamasına Balıkesir’de 79 ekip ve 285 polis memuru katıldı.
Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler akşam saatlerinde başlattığı operasyonu gece geç saatlere kadar sürdürdü.

POLİS 320 KAHVEHANE İLE 31 DERNEK VE LOKALİ DENETLEDİ
Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla “kumar oyunları ve tombala” tabir edilen oyunların kahvehane vb. yerlerde, dernek ve “kooperatif” adı altında işletilen yerlerde oynatılmasının engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 3727 şahsın GBT kontrolü yapıldı. 320 kahvehane ile 31 dernek ve lokal denetlendi.

Aranan 4 şüphelinin yakalandığı denetimlerde 6 kahvehaneye kumar oynanması için yer ve imkân sağlama suçundan adli işlem yapıldı. 10 işyeri ve kahvehaneye idari işlem yapıldı. 8 şahsa toplam 2 bin 560 TL idari yaptırım uygulanırken, 2 iş yerinin faaliyetlerine son verildi. Denetimlerde 1023 adet pul ve kart, 14 deste oyun kâğıdı, bir adet kumar makinesi, bir adet sigaramatik makinesi, 93 adet marka, 54 adet alkollü içkiye el konuldu.

BİR UYGULAMA DA JANDARMADAN
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; kamu düzen ve huzurunun devamı, genel emniyet ve asayiş hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi, suç işleme niyetindeki şahısların caydırılması, aranan şahısların yakalanması, kumar ve tombala oynatılmasının engellenmesi maksadıyla umuma açık yerlerde; 91 unsur ve 383 personelin katılımı ile gerçekleştirilen “Kumar Tombala Uygulaması” kapsamında; 498 umuma açık yerde yapılan uygulama neticesinde 6002 şahıs sorgulandı, çeşitli suçlardan aranan 57 şahıs yakalandı. Bu şahıslardan ikisi gözaltına alındı.
3 adet kumar makinesi ve 250 TL. para ele geçirildi.
Valilik’ten yapılan açıklamada, halkın emniyet ve asayişinin sağlanmasına yönelik çalışmaların aralıksız olarak süreceği bildirildi. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP