Yayınlanma Tarihi :

SİREN KORKUSUNU JANDARMA İLE YENDİ

SİREN KORKUSUNU JANDARMA İLE YENDİ

Balıkesir’in Manyas ilçesine bağlı Salur Mahallesinde dede ve babaannesiyle birlikte yaşayan Elif Yaren Manyas İlçe Jandarma Komutanlığı Salur Karakoluna ait aracın sirenin sesinden korkarak evinin bahçesinde bulunan sedirin altına saklandı.

Küçük kızın korktuğunu anlayan jandarma ekibi aracı durdurup, Elif Yaren’in dedesi emekli polis memuru Fahri Özmen’in kapısını çaldı. Dede Özmen, torununun siren seslerine karşı korkusu olduğunu söyledi. Küçük kızın doğum günü olduğunu öğrenen Salur Jandarma Karakolu ekibi bir pasta alıp yeniden eve geldi. Birlikte yaş gününü kutladılar ve onunla birlikte uzun süre sohbet ederek ve oyunlar oynadılar. Daha sonra Elif Yaren’in siren korkusunu yenmesi için jandarma aracına bindirerek mahalle içinde gezdirdiler ve sireni ona çaldırdılar. Elif Yaren artık siren sesinden korkmayacağını ve jandarma abilerini çok sevdiğini söyledi.

Elif Yaren’in dedesi Fahri Özmen ise “Torunum Yaren’in  anne ve babası İstanbul’da çalışıyor, kreşe gidiyordu, malum Kovid-19 nedeniyle kreşler kapanınca buraya yanımıza getirdik. Jandarma aracı bizim caddeden geçiyordu, siren çalınca torunum bahçe içinde oynarken koşarak içeriye girdi ve sedirin altına saklandı. Devriye gezen jandarma ekibi Elif Yaren’in bahçeden eve kaçtığını görünce kapımızı çaldı, bende Yaren’in siren sesinden çok korktuğunu söyledim, onlarda üzüldüler, bugün onun doğum günü dedim. Saat 15.00 sularında kapımızı yine çaldılar, beraberlerinde getirdikleri pastayla Elif Yaren’in yaş gününü birlikte kutladık. Sağ olsunlar torunum ile uzun süre de vakit geçirdiler, onu araçlarına alarak gezdirerek, siren sesi korkusunu yenmesini sağladılar.  Kendilerine torunum adına çok teşekkür ediyorum.” Süleyman ÖZAYDIN/MANYAS (balikesir24saat.com) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP