KORSAN SATICILAR “İLLALLAH” DEDİRTTİ

Yayınlanma Tarihi :
KORSAN SATICILAR “İLLALLAH” DEDİRTTİ

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem,
kayıt dışı satış yapan simsarların Kurban Bayramı öncesi çarşı içlerinde ve pazar yerlerinin çevresinde neredeyse her köşe başını tuttuğunu söylerken, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz olmak üzere 20 belediye başkanını göreve davet etti.

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem ve Merkez Oda Başkanları kayıt dışı çalışan seyyar satıcılar ile mücadele edeceklerinin sözünü 31 Mart yerel seçimlerinde veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve 20 İlçe başkanını göreve davet ettiler..

Kurban Bayramı öncesi çarşı içlerinde ve pazar yerlerinin çevresinde neredeyse her köşe başını tutan kayıt dışı satış yapanlar hakkında bugüne kadar verilen sözlerin tutulmadığını hatırlatan Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem “Artık bıçak kemiğe dayandı” dedi.

“ESNAFIN RIZKINA GÖZ DİKTİLER”

Yaşanan ekonomik dalgalanmalardan en çok küçük esnafın etkilendiğini vurgulayan BESOB Başkanı Erdem “Esnafımız günümüzün ağır ekonomik şartlarında kirasını, vergisini, Bağ-Kur’unu yanında çalışanının SSK’sını ödemeye çalışırken diğer tarafta köşe başlarını tutan hiçbir kaydı olmayan simsarların göz ardı edilmesine daha fazla sessiz kalamayız. Ekonomik krizle boğuşan esnaflar son zamanlarda sayıları hızla artan korsan satıcılardan ‘illallah’ ederek bağlı oldukları esnaf odalarına şikayet yağdırdı. Bu kaçak çalışanlar esnafımızın rızkına göz dikmişlerdir” diye konuştu.

“VERİLEN SÖZLER TUTULMALI”

31 Mart yerel seçimlerinde göreve geldikten sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve 20 ilçe Belediye Başkanı’nı makamlarında ziyaret ettiklerini ve kaçak kayıt dışı çalışanlarla mücadele sözü aldıklarını anımsatan Başkan Erdem “Makamlarında ziyaret ettiğimiz tüm belediye başkanları bize kayıt dışı ile mücadele edeceklerinin sözünü vermişlerdi. Ama gelinen noktada herhangi bir çalışmanın olmadığını gördük ve bu kayıt dışı satışlar tahammül sınırlarını aşmıştır. Biz merkez oda başkanlarımız olarak esnafımızın hakkına göz diken bu simsarlarla derhal mücadele edilmesini ve
başta büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere 20 belediye başkanımızı göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

“BİZ ESNAFIMIZIN SESİYİZ”

Balıkesir’de 43 bin kayıtlı esnafın seçimle göreve gelmiş 85 esnaf odasının temsilcisi olarak açıklama yapan Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizler seçimle gelmiş esnaf temsilcileri olarak 43 bin esnafımızın sesiyiz. Onların rızkına göz diken karşısında bizi bulacaktır. Unutulmamalıdır ki kayıt dışı ile mücadele edilmediğinde en çok devletimizi zarara uğratmaktadır. Oda başkanlarımız olarak bu sorunun çözümü için yetkililerle her zaman diyalog kapımız açıktır.”

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde düzenlenen toplantıya Birlik Başkanı Fehmi Erdem’in yanı sıra Birlik Başkan Vekili ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Yıldız, Birlik Başkan Vekili Bandıra Oto Tamircileri Esnaf Odası Başkanı Hayri Özden, Balıkesir Terziler Esnaf Odası Başkanı Kazım Avcı, Balıkesir Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Ayhan Baydan, Balıkesir Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı İsa Erol, Balıkesir Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Hasan Yançıl, Balıkesir Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Turgay Kapan, Balıkesir Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Niyazi Tunç katıldı. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP