DOLAR 32,3017 % -0.03
EURO 35,1306 % 0.53
STERLIN 41,6098 % 0.4
FRANG 36,0803 % -0.15
ALTIN 2.405,18 % -0,41
BITCOIN 67.547,98 0.197
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

“KORONA KAHRAMANLARINA DESTEK, ÇOCUKLARINA GELECEK”

“KORONA KAHRAMANLARINA DESTEK, ÇOCUKLARINA GELECEK”

Türk Eğitim Vakfı, ” Korona kahramanlarına destek, çocuklarına gelecek” sloganıyla vefa fonunu hayata geçirdi. Bu fonla korona virüsle mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarına  eğitim hayatları boyunca burs  sağlanacak.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) , korona virüs salgınını durdurmak ve toplum sağlığını korumak için sevdiklerini arkada bırakarak bu mücadelenin ön saflarında yer alan ve  virüs  nedeniyle  hayatlarını kaybeden tüm sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimlerinin yarım kalmaması için harekete geçti.

Vakıf, ” Korona kahramanlarına destek, çocuklarına gelecek” sloganıyla ‘TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’nu hayata geçirdi. Fon ile bu öğrencilere eğitim hayatları boyunca burs desteğinde bulunulacağı açıklandı.

Bu burstan korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden doktor, hemşire, teknisyen, diş hekimi, eczacı, hasta bakıcı, hastane işçisi vb.  gibi sağlık çalışanı  çocuğu olanlar yararlanabilecek.  Burslar TEV’in yurt içi bursları ile aynı sürede (9 ay) verilecek. 3 yaştan itibaren; okul öncesi, ilk-ortaöğretim ve yükseköğretim için bursa başvuru yapılabilecek.
TEV burs şartlarının sağlanması halinde öğrencinin öğrenim hayatı boyunca bursu devam edecek.  İlk yıl sadece eğitime devam şartı aranacak. İkinci yıl eğitim-öğretim döneminde bursun devamı TEV Burs Yönetmeliği’ne göre fonla ilgili yürütme kurulu kararları ışığında geçerli olacak.
Burs başvurusunda bulunmak isteyenler koronabursu@tev.org.tr üzerinden vakıfla temasa geçebilecek. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP