DOLAR 32,3298 % -0.02
EURO 35,1810 % 0.6
STERLIN 41,7506 % 0.46
FRANG 36,1308 % -0.09
ALTIN 2.401,58 % -0,56
BITCOIN 67.721,51 0.413

“KORONA İLE MÜCADELEDE BAŞARILIYIZ”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“KORONA İLE MÜCADELEDE BAŞARILIYIZ”

Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir’in korona virüs vaka sayılarının yüksek olduğu Bursa ve İzmir’e komşu olması, İstanbul-İzmir güzergahı üzerinde yer almasına rağmen korona virüs ile başarılı mücadelesi ile bu süreçte öne çıktığını söyledi. Kula, “Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın da ifade ettiği gibi Balıkesir mücadelede en başarılı illerin başında gelerek salgın açısından güvenli şehir olmuştur” dedi.

BTO Başkanı Kula’nın açıklaması şöyle :

“Dünyada etkisini gösteren ve 11 Mart 2020 tarihinde görülen ilk vaka ile başlayan yeni tip korona virüs (Covid – 19) ülkemizde de yayılım göstermiştir. Salgında 2 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan verilere göre ülkemizde vaka sayısı toplamı 202 bin 284 olmuştur. Toplam vefat sayımız ise maalesef 5 bin 167 olarak gerçekleşmiştir. Balıkesir vaka sayılarının yüksek olduğu Bursa ve İzmir illerine komşu olması, İstanbul-İzmir güzergahı üzerinde yer alması ve Körfez Bölgesinde turizm hareketliliği ile yazlıklar nedeniyle risk teşkil etmesine rağmen korona virüs ile başarılı mücadelesi ile bu süreçte öne çıkmıştır.

Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın da açıklamalarında da ifade ettiği gibi Balıkesir korona virüs ile mücadelede en başarılı illerin başında gelerek salgın açısından güvenli şehir olmuştur. Bizler  başta Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, il genelindeki 14 oda ve borsamız olmak üzere tüm kurum ve özel sektörümüz ile birlik ve beraberlik içerisinde bu süreci çok iyi yönettik. Balıkesir, tarım ve hayvancılığı ile üzerine düşeni yapmış ve Türkiye’yi doyuran il olmuştur. Bunun yanında korona virüs açısından da güvenli şehir olan Balıkesir’de bundan sonraki dönem de en iyi şekilde değerlendirilecek ve iyileşme yolunda önemli adımlar atılacaktır”

“TURİSTLER İÇİN DE GÜVENLİ ”

Turizm sezonunun başlaması ile turizmcilerimiz tesislerinde hijyen ve sosyal mesafenin korunmasına yönelik olarak tedbirlerini en üst düzeyde almışlardır. Balıkesir yaz sezonunda tatilcilerin güvenle tatillerini geçirebilecekleri bir bölge olarak misafirlerini ağırlamak için hazırdır. Salgın sürecinde canla başla çalışarak vatandaşlarımızı ve iş dünyamızı salgının etkilerinden korumak için büyük çaba gösteren başta İl Sağlık Müdürümüz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ediyoruz. Devletimizin aldığı tedbirleri kelimesi kelimesine uygulayarak Balıkesir’in güvenli şehir olmasına katkı sağlayan iş dünyamızı ve tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyoruz” dedi.  (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP