KORHAN BERZEG’İ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yayınlanma Tarihi :
KORHAN BERZEG’İ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Vali Hasan Şıldak, Güvenlik Değerlendirme toplantısını Gönen’de yaptı; Gönen İlçesine bağlı Armutlu Mahallesi’ndeki evinden 17 Haziran’da sabah yürüyüşü yapmak için köpeği Tina ile ayrıldıktan sonra haber alınamayan 83 yaşındaki ekonomist Korhan Berzeg için başlatılan arama çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.  Vali Şıldak,  “Olayı tüm yönleriyle mercek altında tutuyoruz. Bütün yönleriyle inceliyoruz. En kapsamlı şekilde arama çalışmalarımız ve adli süreç devam ediyor.” dedi. 

Gönen Kaymakamlığında gerçekleştirilen toplantıda son durum ile ilgili bilgi alan Şıldak, toplantının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada arama çalışmalarının çok yönlü olarak sürdüğünü söyledi. Günde ortalama 50 ila 70 personelin arama çalışmalarını devam ettirdiğini dile getiren Şıldak, “Çalışmalar her yönüyle devam ediyor. Şu ana kadar 136 kilometrekarelik bir alan taranmış durumda bulunuyor. Bu alan birkaç kez gözden geçirildi. Şimdi de Armutlu Mahallesi’ne bizzat giderek çalışmaları yerinde gözlemleyeceğiz. Çalışmanın adli boyutunu da Gönen Savcılığımız yürütüyor. Yapılabilecek olan çalışmalar şu ana kadar en kapsamlı şekilde sürdürülmüş durumda. Çalışmaları yürüten ekiplerimizi tebrik ediyorum. En kısa zamanda ve sağ salim şekilde vatandaşımıza ulaşmayı ümit ediyoruz. Sonuna kadar iyi bir koordinasyonla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

KAÇIRILDI MI?

Vali Hasan Şıldak, Berzeg’in kaçırıldığı yönündeki iddialarla ilgili bir soruyu ise, “Olayı tüm yönleriyle mercek altında tutuyoruz. Bütün yönleriyle inceliyoruz. En kapsamlı şekilde arama çalışmalarımız ve adli süreç devam ediyor” diye yanıtladı.

GEYİKLİ’DE EKİPLERLE GÖRÜŞTÜ

Beraberinde İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Ali Yıldız ve Bandırma Kaymakamı ve Gönen Kaymakam Vekili Engin Aksakal, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bayram Şahin ile birlikte Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ile jandarma komando timleri, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), AFAD, Gönen Doğal Afetler Arama ve Kurtarma Derneği (GÖNDAK), SAR Arama Kurtarma, Gönen Artemea Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlk Yardım Derneği (GADAK) ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi alan Şıldak, ekiplerin Armutlu ve çevresindeki ormanlık bölgenin yanı sıra yakın mahallelerde de aramanın devam ettiği söyledi. Şıldak, bugün ekiplerin çalışma yaptığı Geyikli Mahallesi kırsalına da giderek alandaki ekiplerle görüştü. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP