DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.626.3891.711

KÖRFEZ’DE AHMET AKIN RÜZGARI

Yayınlanma Tarihi :
KÖRFEZ’DE AHMET AKIN RÜZGARI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Millet ittifakı rüzgarını Körfez’de estirdi. İvrindi, Burhaniye, Havran’da büyük bir coşkuyla karşılanan CHP’li Ahmet Akın’ı, Ayvalık, Gömeç ve Edremit’te vatandaşlar bir kez daha bağrına bastı.

Adı Enerji Bakanlığı için geçen Akın, “Türkiye’nin kavgadan uzak durmaya, barışmaya, beraber olmaya ihtiyacı var. Birleşe birleşe kazanacağız. Taş atan eller değil kalp yapan eller kazanacak. Türkiye kazanacak” dedi.

 AKIN HAYVAN PAZARINDAYDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir ve ilçelerinde seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Sabah çok erken saatlerde Balıkesir Hayvan Pazarı’nda besicilerle bir araya geldi. Tarım ve Hayvancılığın başkenti Balıkesir’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı seçilmesiyle hakkını alacağını vurgulayan Ahmet Akın, “Tarımda Balıkesir’in yüzü gülecek. Hayvancımız, süt üreticimiz, çiftçimiz zarar etmeyecek” diye konuştu.

İVRİNDİ HAKKINI ALACAK

Adı olası seçim zaferi sonrası Enerji Bakanlığı için geçen Ahmet Akın daha sonra İvrindi’ye giderek Gökçeyazı, Soğanbükü ve Yağlılar Mahallerine giderek vatandaşlarla buluştu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı olduğunda ilk 100 günde yapacaklarını anlatan Ahmet Akın, “İktidarımızın ilk 100 günüde vergi indiriminden emeklilerimizin bayram ikramiyesine, artan sosyal yardım paketlerinden kadın ve gençlerimizin sosyal güvence ile çalışabilmelerine kadar 20 yılda ne kaybettiyseniz geri alacaksınız. Söz! İvrindi hakkını alacak” dedi.

“ODAĞIMIZDA ÇİFTÇİMİZ VAR, TARIM VAR”

Burhaniye’de de büyük ilgi ile karşılanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,  zeytinin, turizmin, esnafın, çiftçinin 20 yıldır çektiği sıkıntılara çözümle geldiklerini anlattı.  Akın, şöyle konuştu:

“Tarımsal üretimin beyni, kalbi çiftçimizin 20 yıldır çekmediği dert kalmadı. Hiç merak etmeyin. Odağımızda çiftçimiz var. Tarım var. Tarım Kanunu’nun 21’inci maddesinde öngörülen ancak bugüne kadar hiç uyulmayan tarımsal destekleme programlarına bütçeden ayrılacak kaynağın gayrisafi millî hasılanın yüzde birinden az olamayacağı hükmünü yerine getireceğiz. Tarımda kullanılan mazotta ÖTV yükünü kaldıracak, gübre ve tohum maliyetinin yüzde 50’sini destek olarak geri vereceğiz. Tarımda indirimli elektrik tarifesi uygulayacak, sulama ve elektrik faturalarının hasattan sonra tahsil edilmesini sağlayacağız.”  

Daha sonra Havran’a geçen Akın, vatandaşlarla bir araya geldi. Ahmet Akın, “Biz tüm zorluklara rağmen Türkiye’mizde sevgiyi, barışı, adaleti, kardeşliği, liyakati hakim kılma gayretimizi Koca Seyit’ten alıyoruz. Değil mi ki Koca Seyit o top mermisini sırtladı ve bir milletin zaferine yol açtı! Biz de aynı gayretle ülkemizi sırtladık. Zafere ulaşacağız. Hiç kuşkunuz olmasın.” dedi.

“ÇİFTÇİMİZ DE BALIKÇIMIZ DA ‘KIRMIZI MAZOT’ KULLANACAK”

Edremit, Gömeç ve Ayvalık’ta çiftçi ve balıkçılara “kırmızı mazot” müjdesi veren Akın sözlerini şöyle sürdürdü: “Zeytincimizin sorunlarını biliyoruz. Süt üreticimiz kan ağlıyor, biliyoruz. Balıkçımız, esnafımız, emeklimiz, işçimiz herkes Millet İttifakı iktidarında hakkını alacak. Kimse şüphe etmesin. Sözümüz söz. Ülkemize, memleketimize yine baharlar gelecek. İktidarımızda, çiftçimiz, balıkçımız, süt üreticimiz, tarımın en büyük girdileri içinde yer alan mazotu ‘kırmızı mazot’ olarak alacak. Tarımsal sulama elektriğini bedava kullanacak. Gübre ve tohum maliyetinin yüzde 50’sini destek olarak geri vereceğiz. Biz söz verdik. Sözümüzden dönmeyiz”  (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP