KONAKPINAR GENÇLİK MERKEZİ KAPILARINI AÇTI

Yayınlanma Tarihi :

Altıeylül Belediyesi’nin en önemli projelerinden Konakpınar Gençlik Merkezi hizmet vermeye başladı. Merkezin ilk konukları Çocuk Üniversitesi öğrencileri oldu. Başkan Avcı, “Önce hayal ettik, çok çalıştık ve böyle değerli bir eseri Altıeylül’ümüze kazandırdık. Hayırlı olsun” dedi. 

Çocukların birbirleriyle kaynaşmaları, sosyalleşmeleri; erken yaşta sorumluluk duygusu,  takım ruhu ve sportif bilinç kazanmaları adına hayata geçirilen Altıeylül Belediyesi Konakpınar Gençlik Merkezi Kampı kapılarını açtı.

İLK KONUKLAR ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ OLDU

Altıeylül Belediyesi Çocuk Üniversitesi öğrencilerinin  Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirdiği yılsonu etkinliklerinin ardından  Konakpınar Gençlik Merkezi’nde kamp sözü veren Başkan Avcı bu sözünü tuttu ve merkezin ilk konukları Çocuk Üniversitesi öğrencileri oldu.  Çocuklar doğayla iç içe güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

ETKİNLİK, EĞİTİM VE EĞLENCE BİR ARADA

Konakpınar Gençlik Merkezi’ne gelen çocuklara öncelikle Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Gençlikspor Müdürlüğü eğitmenlerinin eşliğinde izcilik, kamp yapma, çevre temizliği konularında dersler verildi. Çocuk Üniversitesinden mezun olan 33 öğrenci akşam yakılan kamp ateşinin başında şarkılar söyledi. Ardından ahşap evlerde istirahate çekilen öğrenciler, sabahın ilk ışığında doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

MERKEZDE YOK YOK

Gençlerin doğayla iç içe kamp yapabileceği Altıeylül Belediyesi Konakpınar Gençlik Merkezi’nde 8 odalı otel binası, restoran ve 12 Ahşap Ev bulunuyor.

“ÖNCE HAYAL ETTİK, ÇOK ÇALIŞTIK VE BU MERKEZİ ALTIEYLÜLÜMÜZE KAZANDIRDIK”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Konakpınar Gençlik Merkezi’nden çocuklar ve  gençler başta olmak üzere tüm vatandaşların faydalanacağını vurguladı.  Başkan Avcı, “Biz besmele çektiğimizde 31 Mart 2019’da yeni döneme başladığımızda kazandırmak istediğimiz projeleri bir bir hayata geçirmek için yola çıkmıştık. 5 projenin açılışını bu süreçte gerçekleştirdik. Konakpınar Gençlik Merkezi ile ilgili olarak; önce hayal ettik, çok çalıştık ve böyle değerli bir eseri Altıeylül’ümüze kazandırdık. Gençlerimizin ve hemşehrilerimizin doğayla baş başa çeşitli aktivitelerle vakit geçirebileceği tesisimiz bugün ilk misafirlerini ağırlıyor. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

BAŞKAN AVCI KAMP ATEŞİ BAŞINDA ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE ŞARKILAR SÖYLEDİ

Akşam yakılan kamp ateşi başında çocuklarla birlikte şarkılar söyleyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı öğrencilerle birlikte Konakpınar Gençlik Merkezi’nde konakladı.

Basın No:ILN01856035