DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

KOMİSYONLARDA CHP AĞIRLIĞI

KOMİSYONLARDA CHP AĞIRLIĞI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde yeni dönemin ilk Meclis toplantısında Encümen ve İhtisas Komisyonu seçimleri gerçekleştirildi. Başta Belediye Encümeni olmak üzere tüm komisyonlarda CHP’li üyelerin ağırlığı dikkat çekti.   

31 Mart’ta Balıkesir’de tarihi bir başarıya imza atan ve büyükşehir dışında 15 ilçe belediyesini kazanan CHP Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de ezici bir çoğunluğa sahip oldu.

94 kişilik mecliste CHP 62, AK Parti 28, MHP 3, İyi Parti 1 üye ile temsil ediliyor.

Dünkü toplantıya  CHP Çalıştayı için Ankara’ya giden üç belediye başkanı Hakan Şehirli (Altıeylül), Mesut Ergin (Ayvalık) ve Serkan Sak (Sındırgı) katılamadı.

Seçimlerde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Meclis Birinci Başkan Vekilliği’ne, 59 oyla Bandırma Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Meclis Üyesi Dursun Mirza, İkinci Başkan Vekilliği’ne, 58 oyla Gönen Belediye Başkanı ve CHP Meclis Üyesi İbrahim Palaz seçildi.

Asil Divan Kâtip Üyeliği’ne; CHP Meclis Üyeleri; Aşkıbirce Uzkurt ile Canset Sevim, Yedek Divan Kâtip Üyeliği’ne CHP Meclis Üyeleri; Akın Ertürk ile Faruk Akkoca seçildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin en önemli karar organlarından Belediye Encümeni CHP’li Ferit Gündoğdu, Murat Karakoyun, Kemal Aydemir, Volkan Altınöz, Sevinç Baykan Özden‘den oluştu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Komisyonları ve komisyon üyeleri şöyle:

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU:

CHP’den; Oktay Erbalaban, Vedat Erkoyuncu, Zafer Abdi Gökçen, Cavit Cebeci ile AK Parti’den Mehmet Birol Şahin ve Feyzullah Uygur

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU:

CHP’den; Şerafettin Engüdar, Nevin Sayman, Ferit Gündoğdu, Aşkıbirce Uzkurt, Cihan Berk Umay ile AK Parti’den Yasin Sağay ve Adil Kandemir

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU:

CHP’den; Şahin Alagaş, Burhan Ast, Aydın Cihan, Kemal Kaya Öztoprak, Yaşar Sağlam ile AK Parti’den Mustafa Korkmaz ve Nevzat Sayın

EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU:

CHP’den; Akın Ertürk, Ersin Uras, Ahmet Karagözoğlu, Yaşar Sağlam, Canset Sevim ile AK Parti’den İsmet İlker Avcı ve Eşref Uslu

ULAŞIM KOMİSYONU:

CHP’den; Doğan Ceylan, Ahmet Uysal, Erman Şanlıer, Cemal Aksoy, Çağdaş Canbay ile AK Parti’den Esat Şık ve Mehmet Doğan

TARİFE KOMİSYONU:

CHP’den; Fatih Barlin, Emir Arcan, Zühal Hasanoğulları, Samet Yenice, Erol Temel ile AK Parti’den Ahmet Önder ve Eşref Uslu

AİLE KADIN VE ÇOCUK KOMİSYONU:

CHP’den; Burcu Özer, Türkan Akdağ Öztürk, Aslıhan Biçki, Sevinç Baykan Özden, Canset Sevim ile AK Parti’den Meral Cengiz ve Tuncay Salı

TURİZM VE TANITIM KOMİSYONU:

CHP’den; Cemal Aksoy, Bürhanettin Ağabeyoğlu, Erdal Can Özkoca, Merih Arslan, Akın Ertürk ile AK Parti’den Ekrem Umutlu ve İlker Avcu

TEMEL HAKLAR VE HUKUK KOMİSYONU:

CHP’den; Ali Bozoğlu, Burcu Özer, Merih Arslan, Erdal Can Özkoca, Erman Pazarbaşı ile AK Parti’den Servet Bıyık ve Veysel Said Ertunç

SOSYAL HİZMETLER, ENGELLİLER VE HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU:

CHP’den; Emir Arcan, İsmail Özdemir, Akın Ertürk, Ozan İbrahim Tüm, Ali Bozoğlu ile AK Parti’den İsmail Sayın ve Tuncay Salı

BELEDİYE VARLIKLARI DEĞERLENDİRME KOMİSYONU:

CHP’den; Ozan İbrahim Tüm, Doğan Ceylan, Volkan Altınöz, Murat Karakoyun, Kemal Aydemir ile AK Parti’den Muhammed Zahid Bayram ve Abdullah Çolak

KENT ESTETİĞİ KOMİSYONU:

CHP’den; Kemal Kaya Öztoprak, Ahmet Uysal, Ersin Uras, Zafer Abdi Gökçen, Şahin Alagaş ile AK Parti’den Ahmet Ergit ve Tufan Gürlek

DOĞAL AFET, DEPREM VE KENTSEL DÖNÜŞÜM KOMİSYONU:

CHP’den; Nevin Sayman, Cihan Berk Umay, Şerafettin Engüdar, Çağdaş Canbay, Mesut Nail Akın ile AK Parti’den Cüneyt Akkuş ve Muhammed Zahid Bayram

OSB’LERDE GÖREV ALACAK MECLİS ÜYELERİ DE BELİRLENDİ

Toplantıda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin üyesi olduğu organize sanayi bölgelerinde görev alacak meclis üyeleri seçimi yapıldı.
Balıkesir OSB Müteşebbis Heyetine Ahmet Akın ve Mesut Akbıyık, Ayvalık Gıda ve Gıda İşletmeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesine Mesut Ergin, Mesut Nail Akın, Erman Pazarbaşı, Aslıhan Biçki, Dursunbey Organize Sanayi Bölgesine Fatih Barlin, Burcu Özer, Sevinç Baykan Özden, Marmara İleri Teknoloji ve Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesine Canset Sevim, Murat Karakoyun, Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesine Ali Kemal Deveciler, Cavit Cebeci, Nevin Sayman, Gönen Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesine Doğan Ceylan, Ahmet Duru, Naki Çetin, Bigadiç Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesine Hakan Şehirli, Serkan Sak, Ali Koyuncu seçildi.

ÜYE BİRLİKLERDE BALIKESİR’İ TEMSİL EDECEKLER

Büyükşehir Belediyesi’nin üye olduğu birliklere üye seçimi gerçekleştirildi. Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Ahmet Akın (Doğal Üye) Volkan Altınöz, Kemal Aydemir, Organ Gaga, Ahmet Duru, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğine Ahmet Akın (doğal üye) Serkan Sak, Orhan Gaga, Burhan Karışık, Tarihi Kentler Birliği Ahmet Akın (doğal üye) Dursun Mirza, İbrahim Palaz, Akın Ertürk, Melih Bağcı, Marmara Belediyeler Birliğine Ahmet Akın (doğal üye) Ozan İbrahim Tüm, Doğan Ceylan, Uluslararası Tarım Şehirleri Birliğine Ahmet Akın (doğal üye) İbrahim Palaz, İbrahim Sak, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Ahmet Akın (doğal üye) Mesut Akbıyık, Ali Kemal Deveciler, Ali Koyuncu, Enerji Kentler Birliğine Ahmet Akın (doğal üye) Erdal Can Özkoca, Doğan Ceylan, Erol Temel, İDA-Madra Jeoparkı Turizm Altyapı Hizmetleri Belediyeler Birliğine Ahmet Akın (doğal üye) Aşkıbirce Uzkurt, Mesut Nail Akın, Cavit Cebeci, Zuhal Hasanoğulları, Burhan Ast, Ege Belediyeler Birliğine Ahmet Akın (doğal üye), İsmail Özdemir asil üye olarak seçildi. (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP