Yayınlanma Tarihi :

KOLTUK HIRSI GÖZÜNÜ KARARTMIŞ!

KOLTUK HIRSI GÖZÜNÜ KARARTMIŞ!

Millet İttifakı’nın  Edremit Belediye Başkan Adayı CHP’li Hasan Arslan, Zeytinli’de rakibi Kamil Saka’yı eleştirirken, ” “Koltuk hırsı gözünü karartmış. Kontrolü tamamen kaybetti. Ben Sayın Saka’nın ruh sağlığından endişe ediyorum. Edremit’i bu halde nasıl yönetti anlamakta güçlük çekiyorum.” dedi. Arslan,Saka’nın son gün durumu göreceğini ve oyunu kendisine vereceğini iddia etti…

Millet İttifakı’nın  Edremit Belediye Başkan Adayı CHP’li Hasan Arslan, Zeytini Köyü’nde yüzlerce vatandaşla bir araya geldi. Zeytinli Köy Meydanı’nda kendisini ilgiyle takip eden vatandaşlara seslenen Başkan Adayı Arslan, Edremit’e ve Zeytinli’ye olan borcunu ödemek istediğini söyledi. Zeytinli Belediye Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği çalışmalara değinen CHP’li Başkan Adayı Arslan’ın konuşması sık sık sloganlarla kesildi. Eşi Oya Arslan’la birlikte sahnede yer alan Arslan, rakiplerine göndermede bulunmayı ihmal etmedi.

Zeytinli’ye 5 yıldır hiçbir hizmetin gelmediğini ve bunun nedeninin de kendisinin eski Zeytinli Belediye Başkanı olmasıyla alakalı olduğunu belirten Arslan, “Adeta Zeytinli benim yüzümden cezalandırıldı. Ama demokrasilerde buna yer yok” dedi.

Yaklaşık 2 bin vatandaşın katıldığı gece mitingi sonrası kendisini takip eden gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, şunları söyledi:

“Bugün büyük bir araç konvoyla Zeytinli’ye geldik. Edremit’ten Zeytinli maksimum 10 dakikadır ama biz 1.5 saatte zor gelebildik. İnanılmaz bir araç konvoyu vardı. Konvoy nedeniyle rahatsızlık verdiğimiz tüm vatandaşlarımızdan özür diliyorum.”

“RUH SAĞLIĞINDAN ENDİŞE EDİYORUM”

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kamil Saka’nın Zeytinli’deki açıklamasında kendisini ve ekibini terörist gibi gösterdiğini öne süren CHP’li Başkan Adayı, “Yazıklar olsun diyorum. 5 yıllık belediye başkanlığı döneminde iyi-kötü bir hukukumuz vardı. Onu da yerle bir etmiş durumda. O koltuğa tekrar oturabilmek adına, koltuk hırsı adına gözünü karartmış. Dehşet anları yaşıyor. Kontrolü tamamen kaybetti. Ben Sayın Saka’nın ruh sağlığından endişe ediyorum. Edremit’i bu halde nasıl yönetti anlamakta güçlük çekiyorum.” dedi.

Rakipleri olan Cumhur İttifakı’nın MHP’li Belediye Başkan Adayı Tuncay Kılıç ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kamil Saka’nın kendisi ile yatıp kalktığını söyleyen Arslan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“HASAN ARSLAN’LA YATIP HASAN ARSLAN’LA KALKIYORLAR”

“Meydanlarda Hasan Arslan’la yatıp Hasan Arslan’la kalkıyorlar. İkisi de Edremit’te belediye başkanlığı yaptı. Meydanlarda projelerini anlatamıyorlar. Varları yokları Hasan Arslan… Onlar da biliyor gümbür gümbür geldiğimizi ve paniklemiş durumdalar. İkisi de birbirinden medet umar hale geldi. Bu hallerine üzülüyorum.”

“SAKA OYUNU BANA VERECEK”

“Ne Kılıç’tan ne de Saka’dan Edremit’e hayır gelmedi ve gelmeyecek arkadaşlar. Edremit tarihinde görülmemiş nitelikte bir yönetim ortaya koyacağız. Edremit’te yaşayan her bir yurttaşımız belediyesi ile gurur duyacak. Bir insan belediyesi ile neden gurur duysun diye düşünebilirsiniz ama biz bunu başaracağız. Ve öyle güzel işler ortaya koyacağız ki, bu iki ismin de ağzı adeta açık kalacak. Sayın Saka iyice karamsarlığa kapılmış durumda. Akçay’da bir konserle program düzenlemeye çalışmış ama onu da eline yüzüne bulaştırmış. Bu işler konserle vesaire olacaklar işler değil. Bu iş sevda işi, gönül işi ama o da bunlar da yok maalesef. Ben iddia ediyorum, son 2-3 gün kala Sayın Saka da durumu görecek ve bana, Hasan Arslan’a oy verecek. Mecliste belki Vatan Partisi’ne verebilir ama başkanlıkta oyunu benden yana kullanacak bundan eminim.” (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP