DOLAR31,1215% 0.19
EURO33,6749% 0.08
STERLIN39,4445% 0.08
FRANG35,3533% 0.22
ALTIN2.035,99% 0,17
BITCOIN1.632.9430.355

KOÇAK ÇİFTİNİN DRAMI ‘KONTEYNER EV’LE SONA ERECEK

Yayınlanma Tarihi :
KOÇAK ÇİFTİNİN DRAMI ‘KONTEYNER EV’LE SONA ERECEK

Altıeylül ilçesine bağlı Ortamandıra kırsal mahallesinde yağmurla göçen, bir duvarı tamamen yıkılan evde yıllardır  yaşayan Zümrüt Koçak-Murat Koçak çiftinin dramını dile getiren “Bu ayıp hepimizin” başlıklı haberimiz sonrası Balıkesir Büyükşehir Belediyesi harekete geçti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Sağlık İşler Daire Başkanlığı ve Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri Ortamandıra’ya giderek, Koçak çiftinin evinde incelemelerde bulundu.

Ardında konu bugün toplanan Sosyal Değerlendirme Kurulu’nda ele alındı. Ve sorunun çözümü için kollar sıvandı.

Öncelikle evin çok eski olması nedeniyle konteyner ev gündeme geldi. Koçak çifti de içinde mutfağı, banyosu, tuvaleti de olan konteyner ev teklifini kabul etti ancak evin dik bir yamaçta olması nedeniyle konteyner için uygun bir başka alanın bulunması kararlaştırıldı.

Araştırmalar sonunda konteynerin Şehit Uzman Çavuş Ercan Özcan’ın ailesinin evinin karşısında ki düz alana kurulması kararlaştırıldı.

Muhtarlığın da onayı ile konteynerin bir hafta içinde o alana yerleştirileceği ve Koçak çiftinin burada yaşayacağı öğrenildi.

Her yağmurda biraz daha çöken ve duvarları yıkılan eve ise başka hisse sahiplerinin de olması nedeniyle şimdilik dokunulmayacak. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

YORUM YAP