DOLAR 32,2841 % 0.19
EURO 35,1919 % 0.06
STERLIN 41,3463 % 0.19
FRANG 36,2882 % 0.09
ALTIN 2.469,02 % 0,29
BITCOIN 71.291,68 0.612
Yayınlanma Tarihi :

KOCAAVŞAR’IN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

KOCAAVŞAR’IN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BASKİ), Karesi ilçesinde yer alan kırsal Kocaavşar Mahallesi’nde yaz aylarında yaşanan içme suyu sıkıntısını çözecek bir çalışmaya imza attı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırları içerisinde kalan yerleşimlerde altyapı eksiklerini tamamlamaya devam ediyor. Kocaavşar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan içme suyu hattı; AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, mahalle muhtarı ve mahalle sakinlerinin katıldığı programla devreye alındı.

DEPOLAR ONARIMDAN GEÇTİ

BASKİ, mahallede yaşanan su sıkıntısını çözecek içme suyu hattının devreye alınmasının yanı sıra içme suyu depolarında oluşan kayıp kaçakları engellemek amacıyla bakım onarım çalışmaları yaptı.

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Programda bir konuşma yapan Balıkesir Milletvekili Adil Çelik “İçme suyu hattımız Kocaavşar’ımıza hayırlı olsun. Yücel Başkanımıza, Dinçer Başkanımıza ve emeği geçen BASKİ personeline çok teşekkür ediyoruz. Yatırımlarımız her zaman devam edecek.” dedi.

SAĞLIKLI VE KESİNTİSİZ SU

Balıkesir’i sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ile buluşturmak için çalıştıklarını kaydeden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Büyükşehir olarak hizmet sınırlarımızdaki yerleşimlerde alt yapı eksiklerini tamamlamaya devam ediyoruz. Bugün burada Kocaavşar’ımızın içme suyu sıkıntını çözecek hattı devreye alıyoruz.” dedi.

BÜYÜKŞEHİR VE BASKİ’YE TEŞEKKÜR

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ise “Kocaavşar Mahallemizin özellikle yaz aylarında artan su ihtiyacına Büyükşehir Belediyemiz çözüm üretti. BASKİ’nin yoğun gayretlerle tamamladığı içme suyu hattını bugün hizmete alıyoruz. Mahallemizin sorununun çözüme kavuşması için desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a ve BASKİ çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP