DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.610.8760.587

KOCA OKUL 134 YAŞINDA

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
KOCA OKUL 134 YAŞINDA

Balıkesir Lisesi’nin kuruluşunun 134. yılı Kaymaklı Şenliği ile kutlandı. Kaymaklı Günü’nde 1954 mezunları başta olmak üzere eski mezunlar yeni mezunlarla, şimdiki öğrencilerle buluştu. 1885 yılından bu yana eğitim öğretim hizmetinde olan lisenin 134. yılında efsane müdür Hilmi Ziya Apak başta olmak üzere sonsuzluğa göçen öğretmenler anıldı. Balıkesir Lisesi’nin nitelikli ve proje okul olması için herkes göreve çağrıldı.

Atatürk Anıtı’ndaki çelenk sunma töreni ile başlayan etkinlikler bando eşliğinde yapılan yürüyüşün ardından lisedeki etkinliklerle sürdü. Lisenin konferans salonunda ki törende konuşan Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Abdi Kahyaoğlu, yaptıkları çalışmaları anlatırken, bu çalışmaları lise mezunlarının maddi ve manevi katkısıyla gerçekleştirdiklerini vurguladı.

“PROJE OKUL İÇİN İKİNCİ LABORATUVAR ŞART”

Lisenin Atatürk Büstü’nün yenilendiğini, Kız Basketbol Takımı ve Hentbol takımı kurduklarını, okula Teknoloji Laboratuvarı kazandırdıklarını ve ikincisi için destek beklediklerini söyleyen Kahyaoğlu, “Bunu başarırsak nitelikli okul oluruz. İkinci laboratuvarı mutlaka kurmak zorundayız. Bu laboratuvarı kurmazsak bu okul elden gider, kaymaklı hayal olur. Bu ciddi bir iş. İkinci laboratuvarı ancak sizlerin desteğiyle yapabiliriz ” dedi.

“ANITKABİR ZİYARETİ AĞLATTI” Derneğin girişimleri sonucu liseli keşşafların (izcilerin) 18 Mart kutlamaları için Çanakkale’ye ve Fenerbahçe kulübünün davetlisi olarak İstanbul’a gittiklerini anımsatan Kahyaoğlu, “Özellikle Keşşaf Bölüğümüzün 16 Mart’ta Anıtkabir’e gitmesi, Atamızın huzuruna çıkması bizim için çok önemliydi. Koca Seyit’in torunu Ezgi’nin de bizimle olması bir başka gurur kaynağımızdı.Ankara’dan gelen fotoğrafları görünce gözyaşlarımı tutamadım ” dedi. Ezgi Yıkar Kaymaklı’nın da onur konuklarından biri oldu.

KATKIDA BULUNANLARA PLAKET
Balıkesir Liseliler Derneği Başkanı Kahyaoğlu, “18 Mart’ın mimarı” dediği lisenin öğretmenlerinden Gökten Orhon, Anıtkabir ziyaretini görüntüleyen fotoğraf sanatçısı Yüksel İpek, derneğe önemli bağışlar yapılmasını sağlayan eczacı Fahri Kula, Balıkesir Lisesiler Vakfı Başkanı Sezer Koman’a plaketle teşekkür etti.. Yine derneğe katkıları nedeniyle Belma Atakan ile Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’a da plaket sunuldu. Atakan, plaketini Başkan Sezer Koman’ın, Yıldız Lise’nin mezunlarından ünlü gazeteci Erdoğan Arıpınar’ın elinden aldı.

YILDIZ ALKIŞLANDI
Balıkesir Lisesi Müdür Vekili Fatih Gacanoğlu, Gazi Lise’nin 134 yıllık bir çınar olduğunu vurgularken, tüm mezunları birarada görmekten mutluluk duyduğunu ve her zaman okula beklediğini söyledi.
Balıkesir Liseliler Derneği’nin üyesi de olan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız da yaptığı sunumda eğitimin önemine dikkat çekti. “Ben Balıkesirli ya da Balıkesir Liseli değilim ancak Balıkesir’de görev yapmaktan, Balıkesir Lisesi’ne hizmet etmekten gurur duyuyorum. Balıkesir Lisesi’nin çok daha iyi noktalara ulaşacağına inanıyorum” dedi.

YENİ BAŞSAĞDIÇ
Balıkesir Lisesi’nin yeni başsağdıcı ise Arda Aygören oldu. Üç yıldır başsağdıçlık görevini sürdüren Özcan Sadıç, görevi devretti. Balıkesir Liselileri derneğe ve okula sahip çıkmaya çağıran Sadıç, lise mezunlarının derneğe üye olmasını rica etti.

KAHYAOĞLU’NDAN VEDA
Lisenin halk oyunları ekibinin gösteriler yaptığı etkinlikte lisenin resim öğretmeni Sırrı Özbay adına düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Liseye ait eski fotoğraflar “Jezabel” şarkısı eşliğinde izlendi. tüm konuklara “Kaymaklı” gazetesi dağıtıldı. Etkinlikler Kaymaklı’nın yenmesiyle sona erdi. Kahyaoğlu ve ekibi bu etkinlikle birlikte “Allahaısmarladık” diyerek liselilere veda etti. Kaymaklı Günü Altın Otel’deki yemekle sona erdi. Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

YORUM YAP