Yayınlanma Tarihi :

KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞINA DAVET

KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞINA DAVET

Türk Kızılay Ramazan ayında da kan bağışı faaliyetlerini hız kesmeden sürdürecek. Balıkesir’de 10.30-00.30 arasında çalışan Kızılay’ın iftardan sonra da kan bağışlarını alacağı bildirildi.

Türk Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı yetki ile Kan Hizmetleri alanında; tıp bilimi ve teknoloji alanında kaydedilen yenilikler ışığında insan sağlığının korunması konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Ülkemizin kan ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan Kızılay, 2018 yılında 2.571.482 ünite kan bağışı topladı. Kızılay’ın 2019 yılında ise 2.705.500 ünite kan bağışı almayı hedeflediği bildirildi.

İFTARDAN SONRA DA ÇALIŞACAKLAR

Kızılay kanın kaynağının yalnızca insan olması ve bağış dışında bir temin yönteminin bulunmamasına bağlı olarak gönüllü ve sürekli kan bağışı anlayışını, toplumun her kesimine yaymak amacıyla eğitsel ve uygulamaya dönük faaliyetlere büyük önem veriyor.

Bu amaçla çarşı merkezinde bulunan Balıkesir Kızılay Kan Alma Birimi’nin de hafta içi saat 10.30-00.30 arasında hizmet vereceği bildirildi. Kızılay’dan yapılan açıklamada, ” Tüm Balıkesir halkını kan bağışına davet ediyoruz” denildi. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP