Yayınlanma Tarihi :

KİTAPSEVERLER ÖREN’E AKIN ETTİ

KİTAPSEVERLER ÖREN’E AKIN ETTİ

Burhaniye’de bu yıl ilk kez düzenlenen Kitap Fuarı için vatandaşlar Ören’e akın etti. Ören meydanında kurulan onlarca stantta aradıkları her kitabı bulan edebiyat severler, ayrıca ünlü yazarlara kitaplarını imzalatabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. “ Bin yıllık tarihten bin yıllık kitaba” temalı fuarda edebiyat severlerden Hüseyin Taşlıca, “Ben İstanbul’dan geldim. Akçay’da tatil yapıyorum. Burhaniye Ören Kitap Fuarını duyunca ailem ile birlikte Ören’e geldik. Her şekliyle harika bir yer olan Ören’de edebiyat dünyasında isim yapmış bir çok yazar ile birebir görüşme ve konuşma imkanı bulduk. Aldığımız kitaplarımızı imzalattık ve Burhaniye Ören’den mutlu ayrıldık. Emeği geçenlere, başta Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’e, yazarlarımıza, panellere katılan konuşmacılarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Ören Mahallesi muhtarı İlker Kurt ise, “ Öncelikle Ören’de böylesine önemli bir organizasyonun yapılması mahallem adına sevindirici. Ören’imize ilk kez gelen birçok yerli turistimizi burada ağırlamak bizi ve esnaflarımızı sevindirdi. Ören’imize hayat verdi. 5 gün sürecek olan 1. Burhaniye Ören Kitap Fuarını Ören’mize kazandıran belediye başkanımız Ali Kemal Deveciler’e, meclis üyelerimize, panelistlere, yazarlarımıza çok teşekkür ederim” diye konuştu.

ÖREN MÜKEMMEL, KİTAP FUARI MÜKEMMEL

Burhaniye’ye ilk kez geldiğini söyleyen Elma Yayınları görevlisi Özgür Duman, “ Benim Burhaniye’ye ilk gelişim. Buraya gelmeden önce burasının küçük bir kasaba olduğunu düşünüyordum. Ancak buraya gelip standımızı açtığımız andan sonra fikrim tamamen değişti. Burhaniye’de yaşayanların ne kadar şanslı olduğunu gördüm. Deniz, hava, güneş, kültür, edebiyat severlerin yoğun ilgisi beni çok sevindirdi. Umarım Burhaniye Ören Kitap Fuarı her yıl yapılır ve bizlerde buralara gelmekten büyük keyif alırız. Böyle güzel bir organizasyonu tasarlayan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’e de sonsuz teşekkür ederim” dedi. Sefer TALAY/BURHANİYE (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP