Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

KİTAP FUARI’NDA ÜNLÜLER GEÇİDİ

KİTAP FUARI’NDA ÜNLÜLER GEÇİDİ

1.Burhaniye Kitap Fuarı, edebiyat dünyası ile ile birlikte siyasetin birbirinden ünlü isimlerini bir araya getirdi.

Bu yıl ilk kez “Bin yıllık tarihten bin yıllık kitaba” sloganıyla düzenlenen Kitap Fuarı’nda Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve yazar Yaşar Seyman’ın konuşmalarının ardından açılış töreni yapıldı. Balıkesir milletvekilleri Ensar Aytekin, Fikret Şahin, Ahmet Akın’ın “siyaset ve kültür” panelinde konuşup, soruları yanıtladı. Yaşar Seyman “edebiyat, siyaset ve kadın” konulu konuşmasında kadınların sesi oldu.

Emektar tiyatrocu İlyas Salman “sinema ve kitap”, TBMM ESKİ Başkanvekili ve 24. Dönem İzmir Milletvekili Güldal Mumcu , “parlamenter demokrasi” konusundaki düşüncelerini anlattı.

Dünyaca ünlü modacı Barbaros Şansal da söyleşisiyle kitap fuarının renkli isimlerinden biri oldu.

Kitap Fuarı’nda Saygı Öztürk, Öner Yağcı, Seray Şahiner, Yaşar Seyman, Güldal Mumcu, Barbaros Şansal, İlyas Salman, Nika Mohammadi ve Hanefi Avcı sevenleriyle buluşarak kitaplarını imzaladı.

“Burhaniyeli yazarlarımız” standında ise ilk gece Belgin Hancıoğlu, Deniz Özgül, Prof Dr. Özdemir Nutku, Behiç istanbulluoğlu ve Yücel Aras yer aldı. Sefer TALAY/ BURHANİYE (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP