DOLAR 32,2814 % 0.19
EURO 35,2851 % 0.24
STERLIN 41,6819 % 0.5
FRANG 36,1512 % 0.22
ALTIN 2.445,24 % 0,22
BITCOIN 71.222,19 0.981
Yayınlanma Tarihi :

İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ

İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ

İYİ Parti Bandırma ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Basri Ersan Kırbaş partisinden istifa etti.  Bu istifa ile birlikte İYİ Parti’nin Büyükşehir Meclisi’ndeki  üye sayısı 14’e düştü. Bağımsız üye sayısı 2’ye yükselen Meclis’te  AK Parti’nin 45, CHP’nin 29, DP’nin 2, MHP’nin 1 üyesi bulunuyor. 

Son dönemlerde parti içinde planlı olarak şahsına yönelik itibarsızlaştırma ve ötekileştirme çalışmalarının yapıldığını iddia eden Kırbaş “Bu itibarsızlaştırma ve ötekileştirme çalışmaları İyi Parti Eski Milletvekili İsmail Ok’un istifasının ardından yapmış olduğum açıklamanın ardından, iyiden iyiye artmıştır. Her fırsatta parti içi demokrasiyi içine sindirmiş bir yönetim olmakla övünen ilçe teşkilatımız, aynı fikir ve düşünceleri kabul etmememiz nedeniyle 8 Mart tarihinde gerçekleştirilen ilçe kongresinin ardından oluşturulan yönetim kurulu tarafından bizleri tamamen yok saymaya başladı. Kongre sonrasında yeni yönetime hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak amacı ile istemiş olduğumuz randevuya çeşitli bahaneler ile geri dönüş bile yapılmadı” dedi.

İLÇE BAŞKANINI SUÇLADI

Kırbaş’ın açıklaması şöyle:

“Ülkemizin içinde bulunduğu Pandemi sürecinde  ilçe teşkilatımızın hiçbir şekilde halkımızın ihtiyaçları için bir şeyler yapmamış olmasına rağmen çok yoğun ve hassas bir ortamda partimi yıpratmamak ve yaşanan sorunların diyalog ile çözülebileceği inancı ile il yönetimi ile sürekli irtibat halinde kalarak süreci izlemeye devam ettim.

İlçe Başkanımız (Necmi Sert) onurumuz olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluşunun 100. Yılı’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri ve Millet ittifakı ortağımız Cumhuriyet Halk Partisi ve STK temsilcileri ile birlikte 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında organize edilen çelenk koyma törenlerinde ilçe başkanı olarak partimizi temsil etme görevini yerine getirmemiş ve bunun sonucu olarak yerel basında çıkan haberlere  açıklama yapmak yerine sosyal medyada yalan yanlış iftiralar ile konuyu kapatmaya çalışmıştır. Kendisinden bu iftiralara bir açıklık getirmesi, kastettiği kişinin kim olduğunu ispatlaması istenmiş ve tarafımızca bu amaçla bir basın açıklaması yapılmıştır. Yapmış olduğumuz basın açıklaması sonrasında açıklama yapmak yerine sessizliğe bürünmüş,sonrasında basın açıklaması yapan meclis üyeleri İl Başkanının (Nedim Tuna)  katıldığı bir toplantıya ,yaşanan bu vahim olayı çözüme kavuşturmak amacı ile davet edilmiştir. İlçe başkanlığında gerçekleştirilen bu toplantıya katılım sağlarken düşüncem yaşanan sıkıntıları karşılıklı olarak konuşmak ve aradaki anlaşmazlıkları giderip partimize ve Bandırmamıza birlik ve beraberlik içinde hizmet etmeye devam etmekti. Toplantı sırasında yaşananlara bakılırsa toplantının amacı sorunları gidermek değil hem Bandırma’da hem de Balıkesir merkezde bulunan ve gündem yaratan haberlerin üstünü kapatmakmış”

“19 Mayıs törenlerine katılmamdan dolayı ilçe yönetimi tarafından idari yaptırım uygulaması isteği, sonuna kadar haklı olduğumuz ve yapılan seviyesiz açıklamalara cevap istediğimiz, açıklamamıza cevap vermek yerine bu açıklama ile ilgili özür dilemeye zorlanmamız aksi taktirde birlikte devam edemeyeceğimizin söylenmesi kabul edilebilir bir davranış değildir. Üstüne üstlük İsmail Ok tarafından yönlendirilen meclis üyesi olmakla suçlanmam kişilerin amacının ne olduğunu açıkça ortaya koymuştur.”

İSTİFANIN İSMAİL OK’LA İLGİSİ VAR MI? 

“Bugüne kadar sadece seçim çalışmaları sırasında görmüş olduğum İyi Parti Eski Milletvekilimiz İsmail Ok tarafından yönlendirilmekle suçlanmam, kendi üzerlerindeki lekeyi temizlemek, kendilerini aklamaya çalışmaktan başka bir şey değildir. Bu partide İsmail Ok ile iletişimi olanlar bellidir. Eski milletvekilimizin istifasına kadar aralarındaki ilişkiyi her ortamda dile getiren,kendisinden aldığı gücü etrafında aynı düşünceye sahip olmayanlara karşı her fırsatta kullanmaya çalışan kişiler bugün başkalarını suçlayarak İsmail Ok ile olan ilişkilerini gizlemeye çalışmaktadır.

Bugün anlıyorum ki,

Partimizin kuruluşundan itibaren her kademede vermiş olduğum emekler, yapmış olduğum çalışmalar, partimizi yüz üstü bırakarak ayrılan İyi Parti Eski Milletvekilimiz İsmail Ok’a göstermiş olduğum tepkiler nedeniyle planlı olarak yok sayılmış. Kendisinin yapmış olduğu ihanete ve açıklamalara göstermiş olduğum tepki bu şekilde cezalandırılmak istenmiştir. Bu süreçte partimizin hiçbir kademesinden destek görememem de bu sürecin bir kanıtı olmuştur.

Yaşanan olayların sonunda ilçe yönetiminin tavırları ve baskıları sonucu artık birlikte çalışma ortamının kalmadığını göstermektedir. Gelinen bu noktada şahsım adına istifa etmekten başka bir seçenek bırakılmamıştır. İlk günden itibaren Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde büyük bir özveri ile yapmış olduğum çalışmalara ilçe teşkilatının amacından şaşmış yönetimi ile devam edemeyeceğimi, bundan sonraki süreçte Bandırmamıza hizmet etmem, kendilerini Büyükşehir Belediye Meclisinde temsil etmem için oy veren vatandaşlarımızın haklarını BAĞIMSIZ olarak savunmaya devam edeceğimi belirtmek isterim” (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP