DOLAR 32,2723 % 0.28
EURO 34,9499 % -0.06
STERLIN 41,0740 % -0.11
FRANG 35,6555 % 0.06
ALTIN 2.432,08 % 0,30
BITCOIN 68.302,81 0.633
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

KİRA VE SU FATURALARINA ÜÇ AY ERTELEME

KİRA VE SU FATURALARINA ÜÇ AY ERTELEME

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, belediye kiracılarının  kiralarını salgın nedeniyle  3 aylığına erteledi. Faaliyetlerine ara veren işletmelerin  kiralarının alınmamasına karar verildi. BASKİ abonelerinin; Mayıs-Haziran ve Temmuz dönemine ait su faturalarının ödemesi de  3 ay süreyle ertelendi. Üç ay sonunda oluşacak su faturalarının tutarı ise abonenin isteği doğrultusunda 3 ayrı eşit taksitte ödenebilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, 24 Mart’taki son toplantının ve 50 gün aranın  ardından Yücel Yılmaz’ın başkanlığında olağanüstü toplandı.  Koronavirüs salgını ve sosyal mesafe kuralının uygulanması için Özmerkez’deki salon yerine Avlu Kongre Merkezi’nde Ertuğrul Gazi Salonu’nda yapılan toplantıda belediye kiracılarının pandemi sürecinde kiralarının ertelenmesi de görüşüldü. Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde veya tasarrufunda bulunan taşınmazların; satış, kiralama ve işgaliye bedellerinin herhangi bir gecikme zammı ve faiz uygulanmadan eşit taksitler halinde 3 ay ertelenmesi, faaliyetlerini durduran işyerlerinin ise işyerlerini açmadıkları süre zarfında kiralarının alınmaması oy birliğiyle kabul edildi. Ayrıca COVID-19  nedeniyle kira süreleri de uzatıldı. Alınan bu kararın yasa gereği olduğu vurgulandı.

SU FATURALARI DA ERTELENDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Koronavirüsün ekonomi ve sosyal hayata etkilerini azaltmak amacıyla su faturalarına erteleme geldi. BASKİ sorumluluk alanında bulunan abonelerin; Mayıs, Haziran ve Temmuz 2020 dönemlerinde oluşturulacak su faturalarının ertelenmesi için  7244 Sayılı Yeni Koronavirüs Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması hakkında kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanunun 1. Maddesinin (e) fıkrası hükümlerinin uygulanabilmesi için yetki istendi. Yapılan oylama sonucunda BASKİ abonelerinin; Mayıs-Haziran ve Temmuz dönemine ait su faturalarının ödemesi 3 ay süresince ertelendi. Üç ay sonunda oluşacak su faturalarının tutarı ise abonenin isteği doğrultusunda 3 ayrı eşit taksitte ödenebilecek. (balikesir24saat.com)

  

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP