DOLAR27,5725% 0.49
EURO28,8907% 0.36
STERLIN33,3069% 0.21
FRANG29,9123% 0.35
ALTIN1.612,18% 0,01
BITCOIN763.139-0.223

“KİMSE KARAMSARLIĞA KAPILMASIN”

Yayınlanma Tarihi :
“KİMSE KARAMSARLIĞA KAPILMASIN”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; “Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda vatandaşlık görevini yerine getirip oy kullanan bütün hemşehrilerim ve Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini artıran Balıkesir’e teşekkürler. Kimse karamsarlığa kapılmasın; mücadelemiz hem Balıkesir’de hem de Türkiye’de sürecek” açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın yaptığı yazılı açıklamada Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tur sonuçlarını değerlendirdi.  CHP’li Akın; kesinleşmeyen sonuçlara göre ikinci tur oylamada Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oylarının Balıkesir’de yükseldiğini  vurguladı.

‘İKİNCİ TURDA BALIKESİR DESTEĞİNİ DAHA DA ARTIRDI’

Balıkesir’de Kılıçdaroğlu’nun oylarının yaklaşık 4 puan arttığına dikkat çeken CHP’li Akın; şunları dile getirdi:

“Balıkesir’de vatandaşlık görevini yaparak sandığa giden bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Tarihimizin en adil olmayan seçim sürecini yaşadık. Devletin bütün imkânlarını seferber ederek, kara propagandaya sarıldılar. Bütün bunlara karşın ailem olan Balıkesir ikinci turda Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini daha da artırdı.”

BAKANLIK DA GİTTİ: CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın  Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Enerji Bakanı olacaktı. Bu dönem milletvekili adayı olmayan Akın’ın memleketi Gönen’de belediyenin de CHP’de olmasına ve bakanlık vaadine rağmen  iki turda da Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı’nın gerisinde kalması da dikkat çekti. Balıkesir’in 9 ilçede ki ve il genelindeki başarısı ise Akın için de teselli oldu. 

‘HİÇBİR HEMŞEHRİMİZ UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Millet İttifakı olarak bundan sonra daha çok çalışacaklarını belirtti. CHP’li Akın, şunları ifade etti:

“Hem ilk tur hem de ikinci turda gönüllü olarak çalışan kadınlarımız ile genç kardeşlerime özellikle teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarına bakarak hiçbir hemşehrim asla karamsarlığa ve umutsuzluğa kapılmasın. Millet İttifakı ve partimizin mücadelesi hem ailem olan Balıkesir’imiz için hem de Türkiye için sürecek.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP