KILIÇDAROĞLU’NA REKOR OY VEREN KÖYE YOL CEZASI !

Yayınlanma Tarihi :
KILIÇDAROĞLU’NA REKOR OY VEREN KÖYE YOL CEZASI !

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin,  Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’na %99.75’lik oranla rekor oy veren Bigadiç’e bağlı Elyapan köyünün yapılmayan yollarını gündeme getirdi. Aytekin, “Bigadiç ilçemize bağlı Elyapan köyü Alevi köyü. Ve Türkiye’de rekor oyla 398 oyun 397’sini Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na vermiş bir köy. Ancak bu köyün yıllardır çözülemeyen sorunları var. Muhtarımız, Bigadiç Belediye Başkanına sorunu aktardığında ise kendisinin aldığı cevap ‘kime oy verdiyseniz yolunuzu çağırın o yapsın’ olmuş. Anlaşılan o ki Türkiye Yüzyılı makyajı erken gitmiş.” dedi. 

“KÖYÜ YAZ GÜNÜNDE KERBELA’YA ÇEVİRMİŞLER”

CHP Balıkesir Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ensar Aytekin’in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Seçim dönemi geride kaldı. Her türlü tartışma her türlü ortamda yapılıyor. Ancak ihmal edilmemesi gereken bir temel nokta var ki o da vatandaşın hizmet alım noktasında devletin tarafsız bir şekilde davranması…

Geride bıraktığımız seçimlerde Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu’na 398 seçmenin 397’sinin destek verdiği Bigadiç İlçemize bağlı Elyapan köyümüzde ciddi sorunlar var. En basitinden köyün suyu yok. Köye su veren şebeke kapalı. İnsanlar banyo dahi yapamıyor. Günlük ihtiyaçlarını göremiyor. Yıllardır su sorunu çözülmüyor. Çözülmek istenmiyor. Köyü yaz gününde Kerbela’ya çevirmişler. ‘Alevi köyü’ diye devletin götüreceği yardım, bizatihi belediye eliyle engelleniyor. Bunun izahı olamaz.”

“KİME OY VERDİYSEN YOLUNU O YAPSIN”

“Benzer şekilde, köyün içinde bitmek bilmez bir yol sorunu var. Yıllardır döşenmeyen taşlar, bitirilmeyen yollar Elyapan köylüsünü ciddi şekilde mağdur etmiş. Seçim günü köyün yolunun üzerindeki tepede bekleyen iş makinası, seçim sonucu belli olunca başka köye hareket etmiş. Köy muhtarı, Bigadiç Belediyesi’ne gidip sorunu neden çözmediklerini sorduğunda ise aldığı cevap gerçekten dehşete düşürüyor. Belediye Başkanı İsmail Avcu muhtara, ‘evet yolunuz yok gidin kime oy verdiyseniz gelsin yolunuzu o yapsın. Size yol mol yok’ diyor. Şimdi bu neyin cezasıdır? Vatandaş size oy vermemiş. Gönlüne girememişsiniz. Oyunu alamadınız diye köyü susuz, yolsuz bırakmak üstelik bunu Alevi köyüdür diye yapmak insanlık mıdır?

O köyde öğretmenin aracı, yapamadığınız yola saplandı. Devletin köye çocukları okutmak için gönderdiği öğretmen, belediyenin yapamadığı yol sebebiyle mahsur kaldı. İnsanlara hizmeti götürürken adil ve tarafsız olmak zorundasınız. Devlet, bütün inançlara kör bir şekilde hizmet etmek zorundadır. ‘Alevi’ diye, ‘oy vermedi’ diye cezalandırmaya kalktığınız kitle tarihin her döneminde her türlü zorluğa karşı doğru bildiğini söylemekten ve yapmaktan çekinmeyen bir kitle. Bu ayrımcılığı Meclis gündemine de taşıyacağız. Bu işin peşini bırakmayacağız.”

 

YORUM YAP