Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

AKIN KABİNE’YE, BOZKURT MECLİSE

AKIN KABİNE’YE, BOZKURT MECLİSE

CHP Balıkesir Milletvekili adayı Seval Bozkurt seçim çalışmalarını Sındırgı ile sürdürürken, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ahmet Akın’ı bakanlık makamına göndereceğiz ” dedi. Partililer ise “Seni de Meclise göndereceğiz” diyerek Bozkurt’a destek verdi. 

CHP’nin Balıkesir’deki 4. sıra milletvekili adayı Seval Bozkurt seçim çalışmalarını Sındırgı ile sürdürdü. Millet İttifakı Sındırgı Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek güne başlayan Bozkurt, merkezde CHP İlçe Başkanı Serkan Sak, CHP Kadın Kolları Başkanı Belgin Yüksel, DEVA Partisi İlçe Başkanı Servet Akmeşe, Demokrat Parti İlçe Başkanı Millet İttifakı bileşenlerinin üyeleri ile buluştu.

Bozkurt, Seçim Merkezi’nde yaptığı konuşmada, “Bu ülkenin geleceği için bir araya geldik. 14 Mayıstan sonra iktidara geldiğimizde şu an ki iktidar gibi halkı ‘sizler ve bizler’ gibi ikiye bölmeyeceğiz. Bize oy verenlerle, vermeyenleri hiç bir zaman ayırt etmeyeceğiz. Bizler 85 milyonu kucaklamak üzere yola çıktık. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne göndereceğiz. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ahmet Akın’ı da bakanlık makamına göndereceğiz ve bu sayede Balıkesir de hakkını alacak. Artık Sındırgı’nın da bir bakanı olacak. Bizler bunu hak ediyoruz, hizmeti hak ediyoruz” dedi.

Partililer bu sözleri “inşallah” deyip alkışlarken, “Seni de Meclise göndereceğiz” dedi. Bu dilekleri için partililere teşekkür eden Bozkurt sözlerini şöyle sürdürdü:

“15 Mayıs’ta zaferimizi kutlamak üzere hazırız. Çok çalışıyoruz, sürekli alanlardayız. Gittiğim her yerde ‘Yeter artık bizi kurtarın, ‘Tek adamla yönetilmek istemiyoruz’ şeklinde sözleri duyuyorum. Ve bizler o kadar çok çalışacağız ki 14 Mayıs’ta alacağımız iktidardan sonra Millet İttifakı olarak tek adam ucube tek adam sistemine son vereceğiz. İki yıl içinde parlamenter sisteme geçeceğiz. Bu sistemle birlikte ülkemizin önü son derece açık. İktidara geldiğimizde öncelikle üretimi, köylüyü, çiftçiyi, işçiyi, sanayiciyi, esnafımızı destekleyeceğiz. Memurumuzu, emeklimizi asla unutmayacağız. Devlete ödenen vergilerin yeniden halka dönmesini sağlayacağız”

Bozkurt yaşanan gıda enflasyonunun pahalılığının önüne geçmek için Tarım ve Orman Bakanlığını ” Tarım ve Gıda Güvenliği Bakanlığı “ adıyla yeniden yapılandıracaklarını , ülkede üretimi destekleyerek arttıracaklarını, samanı, canlı hayvanı ve gıdayı ithal eden bir ülkeden ihraç eden bir ülkeye dönüşümü yapacaklarını ve piyasadaki yangına son vereceklerini bildirdi.

KÖYLERDE KADINLARLA BULUŞTU 

Bozkurt, seçim merkezinin ardından  Osmanlar , Işıklar , Küçük Dağdere, Yaylabayır ve Emendere mahallelerideki hayırlara katıldı, vatandaşlara projelerini anlatıp, seçimde destek istedi.

EN YAŞLI CHP’Lİ DE SAHADA

CHP’nin Sındırgı’da en yaşlı üyesi olan 93 yaşındaki Ali Varol, milletvekili adayı Seval Bozkurt’un ilçedeki seçim çalışmalarında ilgi odağı oldu. CHP’nin Ali Amcası, Seval Bozkurt’la birlikte köy hayırlarına katıldı. Bozkurt ve Ali Varol, Millet İttifakının iktidarında yine bir araya gelmek üzere sözleşti. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP