DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.601.979-0.53

“KEPSUT’TA İZİ OLMAYANIN, SANDIKTA GÖZÜ OLMASIN”

Yayınlanma Tarihi :
“KEPSUT’TA İZİ OLMAYANIN, SANDIKTA GÖZÜ OLMASIN”

CHP Kepsut Belediye Başkan Adayı Oğuz Arslan, ilçenin kaderine terk edildiğini belirtirken, “Birilerinin seçim sloganı vardı; ‘Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz’ diye… Ben de diyorum ki, Kepsut’ta izi olmayanın, Simav’da sözü olmayanın, sandıkta gözü olmasın” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Kepsut adayı Oğuz Arslan dün İlçe Başkanlığında gerçekleştirdiği basın açıklaması ile seçim startını verdi. Arslan’ın açıklamasına ilçedeki çok sayıda partili ile komşu ilçelerden CHP’li başkanlar ve başkan adayları da katıldı.

Sözlerine, “CHP Kepsut Belediye Başkan Adayı olma onurunu bana yaşatan, Parti Meclisimize, bu yola çıkarken gücünü ve desteğini her zaman yanımda hissettiğim Kepsut İlçe Başkanım ve Yönetim Kuruluna, Aileme ve içimdeki Kepsut’a hizmet etme sevdamı diri tutan hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” diyerek başlayan Arslan, öncelikle öz geçmişi ile bilgiler verdi. Yüksek Ziraat Mühendisi olan , evli üç çocuk babası Arslan, “Tekkalı Kara Nuri’nin torunu Ziraatçı Sabir’in oğluyum. İyi ki varsınız ve ben iyi ki Kepsut’luyum.” dedi.

“KEPSUT GÖÇ VERİP, KÜÇÜLDÜ, KADERİNE TERK EDİLDİ”

Arslan, “Neden siyaset ve Kepsut?” sorusuna şu yanıtı verdi:
“İnsan en güzel hayaliyle vücut bulurmuş. Benim en derin hayalim adil, tarafsız, şeffaf ve hesap verebilen bir belediye. Benim en güzel hayalim hizmeti, yatırımı ve liyakati hak eden güçlü bir Kepsut. Buradan Kepsut’lu hemşerilerime sesleniyorum; 4 dönem iktidar partisinin belediye başkan adayına oy veren Kepsut halkı hizmet ve yatırım bekledi. Sevdiği şehirde ziyadesiyle yaşamak istedi.

Geldiğimiz noktada; iki dönemdir Organize Sanayi vaatleri boş çıktı, Dursunbey’e kaptırdık. Küçük sanayi bölgemiz işlevini yitirmiş, çalışamaz hale gelmiş. 2000 yılında 28 bin olan nüfusumuz 2022 yılında 22 bine gerilemiş, göç vermişiz, küçülmüşüz. Gerekli sosyal ve ekonomik yatırımlar yapılmadığı için gençlerimiz ve ailelerimiz ilçemizi terk etmiş. Kırsal mahalle yollarımız tezekli tarla gibi.

Kırsal mahallelerimizin taşınmazları satılmış. 21. yüzyılda insan olmanın en temel ihtiyacı olan suyu taşımalıolarak alan mahallelerimiz var. 20 yıldır bitmeyen Kepsut-Balıkesir yolumuz var. Kavşak karmaşası içinde TOKİ’lere kadar bölünmüş yolumuz var. Bizler misafirperver bir millet olsak ta, zorunlu hallerde faydalanabileceğimiz otelimiz yok. Meslek Yüksek Okulumuz var, yaklaşık 300 öğrenci öğrenim görüyor, öğrenci yurdumuz yok.

Önceleri kenarında piknik yapıp serinlediğimiz Simav Çayımız vardı, şimdi içinde balık yaşamıyor. Pisliği, kokusu ve yazın sivrisineği bize kaldı. Tatil günlerinde vatandaşlarımızın piknik yapmak için gittiği Kavaklık ve Kışla vb. yerler atıl vaziyette kaderine terk edilmiş. Kısacası Kepsut kaderine terkedilmiş. Birilerinin seçim sloganı vardı; ‘Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz’ diye… Ben de ‘Kepsut’ta izi olmayanın, Simav’da sözü olmayanın, sandıkta gözü olmasın’ diyorum.”

“RANTIN DEĞİL HALKIN BELEDİYESİ”

“Rantın değil halkın belediyesi adil ve tarafsız olacağız.” diyen Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizi bu makama getiren halk kimseden çekinmeden bizden hesap soracak. Kepsut Belediye Meclisi, başkana değil, partiye değil, Kepsut halkına biad edecek, Kepsut’a hizmet edecek. Belediye personeline sesleniyorum; bizim yönetimimizde sizlerde birilerinin özel işlerine değil, partiye değil, kamuya, Kepsut’a hizmet edeceksiniz. Tarımsal üretimi ve hayvancılığı destekleyecek, Bükdere küflü katık peyniri ve Kızıloluk fındığı gibi yöresel ürünlerimizin tanıtımını, ulusal ve uluslararası pazar ağını genişleteceğiz. Simav Çayı, köy ortak taşınmaz ve tarlaları, taşıma su problemi, mahalle yolları kırmızı çizgimizdir. Sosyo-ekonomik anlamda gelişen değişen Kepsut’tan vatandaşlarımız göç etmek zorunda kalmayacak. Sosyal belediyecilik anlayışımızla yardıma ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızı kimseye muhtaç etmeyecek, bir elin verdiğini diğerine göstermeyeceğiz. “

“AHMET AKIN’LA GİDECEK ÇOK YOLUMUZ VAR”

Kepsutlu seçmenlere seslenen Arslan, “Sevgili hemşerilerim; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ahmet Akın’la gidecek çok yolumuz, yapacak çok işimiz var. Gelişen, üreten, geleceğe güvenle bakan Balıkesir ve Kepsut için, birlikte çalışacak, birlikte kazanacak , birlikte yönetecek, birlikte başaracağız.” dedi. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

YORUM YAP