DOLAR31,1225% 0.25
EURO33,8275% 0.54
STERLIN39,5286% 0.37
FRANG35,3695% 0.37
ALTIN2.034,37% 0,09
BITCOIN1.707.0014.686

KEPSUT CHP’YE YENİ BAŞKAN

Yayınlanma Tarihi :
KEPSUT CHP’YE YENİ BAŞKAN

CHP Kepsut İlçe Başkanlığının olağanüstü genel kurulu dün gerçekleştirildi.  Oğuz Arslan ve Mevlüt Karakavuk’un listeleri yarıştı. Yeni ilçe başkanı Arslan oldu. 

Kepsut CHP’de yaklaşık iki yıl önce göreve gelen Ozan Yörük başkanlığındaki yönetimin istifalarla düşmesinin ardından Mehmet Şafak ilçe başkanlığına atandı. Ardından olağanüstü kongre kararı alındı.  Olağanüstü kongre dün Kepsut Belediyesi Mehmet Karabey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Cemil Yavuz’un divan başkanlığını üstlendiği kongreye Balıkesir milletvekilleri Ensar Aytekin ve Fikret Şahin ile 25 ve 26. dönem milletvekili Mehmet Tüm, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, AK Parti ilçe Başkanı Mehmet Yılmaz da katıldı.
Kongrede Ozan Yörük bu kez aday olmadı. Oğuz Arslan ve Mevlüt Karakavuk’un listeleri yarıştı. 56 delegeden 44’ünün katılıp oy verdiği kongrede Arslan 24 oyla yeni başkan seçilirken, Karakavuk 20 oyda kaldı.

ARSLAN’DAN İLK MESAJ : “KAYBEDEN YOK”

CHP Kepsut İlçe Başkanı Oğuz Arslan kongre sonrası şu mesajı verdi:
“CHP Kepsut İlçe Başkanlığımızca gerçekleştirdiğimiz olağanüstü kongremizde delegenin tercihi yönetime talip olan bizleri onurlandırmıştır. Sandık açıldığında rekabet bitti. Kaybeden yok, kazanan Cumhuriyet Halk Partisiydi.
Şimdi bütünleşme, şimdi birleşme zamanı. Konuşarak, anlatarak, tartışarak en doğrusunu aile olarak gördüğümüz örgütümüz içinde bulacağız. Örgüt olarak eksiklerimizin, yönetim olarak sorumluluklarımızın farkındayız.
Ben yaptım değil, biz başardık diyebilenler ancak gönüllere dokunabilir. Delege, üye ve gönüldaşlarımızla bir olma, birlik olma, farklı fikirleri bir araya getirme vaktidir. Tercihlerimiz değişse de, hedeflerimiz aynı.
Bu duygu ve düşüncelerle,  bugünkü heyecanımızı paylaşan ve ortak olan herkese sonsuz şükranlarımı ve saygılarımı sunarım. Kongremizin Cumhuriyet Halk Partisine ve Kepsut’a hayırlara vesile olmasını dilerim. Sevgilerimle.” (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP