Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

KEDİYE KESER FIRLATIP, ZEHİRLEMEYE ÇALIŞTI

KEDİYE KESER FIRLATIP, ZEHİRLEMEYE ÇALIŞTI

BALIKESİR’in Ayvalık ilçesinde yurt dışında olan komşusunun bahçesine giren S. A, önce balkonda bir minderin üstünde oturan  kediye keser fırlattı. Sonrasında ise kaplarına zehir koydu. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Ayvalık ilçesine bağlı Altınova Mahallesinde bulunan bir sitede yaşananlar hayvan düşmanlığını gözler önüne serdi. Ev sahibi yurt dışında yaşayan yazlık sitenin bahçesine gire S.A., bahçedeki yatakta yatan kediye keser fırlattı. Kedinin kaçması üzerine ise aradan 5 dakika geçince zehir olduğu değerlendirilen kaplarla komşusunun bahçesine girdi. O anlar ise yurtdışında yaşayan ev sahibi tarafından görüntülendi. Ev sahibi Sevgi Pulat Eser, durumu hemen komşularına ileterek, kaplardaki kimyasal maddeyi boşaltmalarını sağladı. Görüntüleri de hayvan derneklerine ulaştırdı.

Mucize Patiler Hayvanları Koruma Ve Yaşatma Derneği, durumu yargıya taşıdı. Dernek Başkanı İlker Görgün “Derneğimize gönderilen görüntüler bizi derinden yaralamıştır. Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Altınova’da yaşayan S. A. adlı kişi, önce komşunun kapısında yatan kediye keser fırlatıp, daha sonra hayvanların suç içtiği kaplara kimyasal bir madde koyarak, hayvanları zehirlemeye çalıştığı açık ve net şekilde görüyoruz. Daha önce bu sitede bir çok kedinin zehirlendiği söylenmektedir. Bir an evvel bu şahısın davranışlarına son verilmesi ve tedavi görmesi gerekiyor. Eğer ki tedavi edilmemesi durumunda ileride daha farklı sonuçlara neden olabilecek durumlarla karşılaşılabilir. Bir an önce hayvanlara karşı yapılan şiddete hapis cezası gelmesini istiyoruz” dedi.

Mucize Patiler Hayvanları Koruma Ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Psikolog Meryem Karayaşar ise, “Derneğimize gelen görüntüler karşısında şok olduk. Şahsın kedileri keserle kovaladığı, daha sonra sularına zehirleyecek tarzda kimyasallar kattığı bilgisi bize ulaştı. Gerekli şikayetler yapıldı. Ben bir psikolog olarak bu olayı psikolojik yönünü çok önemli buluyorum. Bu şekilde fikirler üreten bir zihniyet, ileride insanlara da zarar verme olasılığı oldukça yüksektir. Bu nedenle bizler bu olayın takipçisi olacağız” diye konuştu. Fatih Emrah ERDOĞAN (balikesir24saat.com) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP