DOLAR27,5707% 0.47
EURO29,0040% 0.76
STERLIN33,4701% 0.72
FRANG30,0498% 0.83
ALTIN1.616,53% 0,28
BITCOIN762.6630.143

GENÇLERİN ADI YAŞATILACAK

Yayınlanma Tarihi :
GENÇLERİN ADI YAŞATILACAK

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, İmko Tatil Sitesinde, geçtiğimiz yıl site önündeki yoldaki kazada hayatlarını kaybeden Ümitcan Karataş ve Berk Altunbezer anısına yaptırılan spor kompleksi hizmete girdi. Tesislerin açılışı için düzenlenen törene Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Midilli ile Ak Parti İlçe Başkanı Avukat Feridun Soykök, CHP İlçe Başkanı Ergün İnce, Belediye Meclis Üyesi Oktay Erbalaban, Ümitcan Karataş ve  Berk Altunbezer’in yakınları ile site sakinleri katıldı.

İmko Tatil Sitesi sakinlerinden 19 yaşındaki Ümitcan Karataş ve 17 yaşındaki Berk Altunbezer, geçtiğimiz yılın Haziran ve Temmuz aylarında site önünden geçen Ören –Akçay yolunda yaşanan kazalarda hayatlarını kaybederken, site sakinleri kazalara dikkat çekmek için eylem yapıp yol kapatmıştı. Şimdi ise, site yönetimi Karataş ve Altunbezer’in adlarını yaşatmak için site içinde spor kompleksi hazırladı. Kompleks için tören düzenlendi. Törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Midilli, tesisin hayırlı uğurlu olmasını diledi. Yağmur altında gerçekleştirilen açılış töreninin ardından konuklara pilav ve ayran ikramı yapıldı. Ümitcan ve Berk’in adlarını yaşatmak istediklerini anlatan İmko Tatil Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Uysal, “Ümitcan Karataş ve Berk Altunbezer’i 2018 yılı içinde site önündeki yolda yaşanan kazalarda kaybettik. Bu gençlerimizin  anılarını yaşatmak içinde bu tesisi yaptırdık. Bunu geçlerimize armağan ettik. Sahip çıkacaklarına inanıyorum. Gençlerimizin adları burada yaşayacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ümitcan Karataş’ın babası Üzeyir Karataş da, “ Emeği gelenlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın adları burada yaşayacak. Çocuklar burada eğlenip oynayacaklar. Bu yolda bizim çocuklarımız hayatlarını kaybetti. Başka çocukların hayatlarını kaybetmemeleri için önlem alınmasını istiyoruz” dedi. Sefer TALAY/BURHANİYE (balikesir24saat)

YORUM YAP