Yayınlanma Tarihi :

KAZDAĞLARI İÇİN 2 GÜNDE 4 BİN İMZA

KAZDAĞLARI İÇİN 2 GÜNDE 4 BİN İMZA

Kazdağları’nda başlatılan ağaç kıyımına bir tepkide  Türk Ocakları Edremit Temsilciliği’nden geldi. Türk Ocakları Edremit Temsilciliği, belediyenin de desteğiyle  “Kazdağları’ma Dokunma” imza kampanyası düzenledi.

Türk Ocakları Edremit Temsilciği, Kazdağları’nda devam eden madencilik faaliyetine karşı Edremit genelinde bir imza kampanyası başlattı. Edremit Belediyesi’nin desteğiyle 2 gün süren imza kampanyasına 4 bin kişi destek verdi. Türk Ocakları İlçe Temsilcisi Mehmet Özkeleş, Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ı makamında ziyaret ederek verdikleri destek için teşekkür etti. 2 gün boyunca topladıkları imzaların diğer sivil toplum kuruluşlarının topladığı imzalarla değerlendirilmesi için imzaları Başkan Arslan’a teslim etti. Özkeleş, “ Kaz Dağları’nda yapılan madencilik faaliyetlerinin doğaya verdiği zarar bizleri fazlasıyla üzdü. Türk Ocakları olarak duyarlı davranarak bu olaya tepki gösterdik ve Edremit halkının yoğun ilgisiyle karşılaştık. Halkımızın duyarlılığını görmek bizi çok mutlu etti. Destek veren tüm vatandaşlarımıza ve desteklerimizi bir araya getiren Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da Kaz Dağları için gösterdikleri duyarlılık için Türk Ocakları Temsilciği’ne teşekkür ettiğini söyledi. Başkan Arslan, “Doğamıza, suyumuza, toprağımıza hep birlikte sahip çıkıyoruz. Mücadelemizin her geçen gün büyüdüğünü görmek beni çok mutlu ediyor. Bu mücadeleyi kazanacağımıza yürekten inanıyorum. Kazdağları’ndaki mücadeleye destek veren tüm vatandaşlarımıza ve Türk Ocakları Edremit Temsilciliği’ne destekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP