Yayınlanma Tarihi :

“KAYBETTİKLERİNİ ANLADILAR, SALDIRMAYA BAŞLADILAR”

“KAYBETTİKLERİNİ ANLADILAR, SALDIRMAYA BAŞLADILAR”

Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İYİ Partili İsmail Ok, Şamlı’da düzenlenen mitingde konuşurken, ” Bizler millet ittifakını oluşturan Belediye başkan adayları olarak bugün size 31 Mart akşamı için peşinen teşekkür etmeye geldik. Allah’ın izni, sizlerin desteğiyle kazandık, buna hiçbir şüphe yok. 5 yıldır Balıkesir’i soyup soğana çeviren haramiler kaybettiklerini görünce bize saldırmaya başladılar” dedi.

Millet İttifakı’nın Karesi Belediye Başkan Adayı CHP’li Levent Tellioğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok ile birlikte Şamlı köyünde  ortak miting düzenledi. Yoğun katılımla gerçekleşen mitingde Levent Tellioğlu ve İsmail Ok meşalelerle karşılandı.

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi Karesi Belediye Başkan Adayı Levent Tellioğlu Millet ittifakı olarak güzel bir seçim çalışması yürüttüklerini ifade ederken, ” İnşallah önümüzdeki hafta sonu da bu çalışmalarımızı en iyi şekilde sonuçlandıracağız” dedi.

CHP’li Tellioğlu; “Bildiğiniz üzere Balıkesir’de yaptığımız ittifak gereği Büyükşehir’de İsmail Ok, Karesi’de de ben adayım. Biz bu ittifak ile güzel bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmadan da memnunuz. İnşallah önümüzdeki hafta sonu da bu çalışmalarımızı en iyi şekilde sonuçlandıracağız. Ben öncelikle bu soğukta bizleri dinlemeye geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Daha önce Şamlı’ya geldiğimizde burada Fikret Amca bana ‘sakın yerine getiremeyeceğin sözler verme oğlum’  dedi. Ben de bunu ilk günden bu yana gittiğim her yerde anlatıyorum. Hiçbir yerde de tutamayacağım sözler vermiyorum. Kısmet olursa 1 Nisan sabahı görev almak nasip olursa tekrar bir araya gelip sorunlarımızı birlikte çözeceğimize sizlerle birlikte olacağıma, 5 yılda bir buralara uğrayan belediye başkanı olmayacağıma, adaletli, hakkaniyetli davranacağıma, kendi menfaatlerim için değil vatandaşlarımın menfaati için çalışacağıma söz veriyorum” diye konuştu.

OK’TAN PEŞİNEN TEŞEKKÜR

Millet İttifakı İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok yaptığı konuşmada süt ve et entegre tesisleri kurarak köylünün ürettiği ürünlere pazar sözü verdi.

İsmail Ok konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sizler bizlere her daim sahip çıktınız. Öncelikle bunun için hepinize teşekkür ediyorum. Bizler millet ittifakını oluşturan Belediye başkan adayları olarak bugün size 31 Mart akşamı için peşinen teşekkür etmeye geldik. Allah’ın izni, sizlerin desteğiyle kazandık buna hiçbir şüphe yok. 5 yıldır Balıkesir’i soyup soğana çeviren haramiler kaybettiklerini görünce bize saldırmaya başladılar. Ama biz bu oyunlara gelmeyeceğiz.  5 yılda Belediyeyi borç batağına soktular. Biz göreve geldiğimizde yandaşlara akan hortumları keseceğiz. Süt ve et entegre tesisleri kuracağız. Bu tesislerle köylümüzün ürettiği ürünlere pazar sözü veriyoruz. 2014’de belediyeyi bıraktığımızda Balıkesir gelişmişlik sıralamasında 17. sıradaydı. Şimdi 25. sırada. Bunların döneminde her şey geriye gitti. Balıkesirspor’da geriye gitti. Biz Balıkesirspor’u 3.ligden alıp Süper lige taşıdık bunlar ise alt lige düşürdü. Bizimle birlikte Balıkesirspor yeniden hak ettiği Süper Lige yükselecek”

Düzenlenen mitinge CHP ve İYİ Parti’nin il ve ilçe yönetimleri, partililer ve Şamlı’lı vatandaşlar katıldı. Çalışmaların gündüz bölümünde ise her iki belediye başkan adayı Kabakdere ve Beyköy kırsal mahallerini ziyaret etti. (balikesir24saat)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP