Yayınlanma Tarihi :

KAYALARDA TIRMANIŞ ŞENLİĞİ

KAYALARDA TIRMANIŞ ŞENLİĞİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Kepsut Belediyesi ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Balıkesir İl Temsilciliği tarafından organize edilen “2. Balıkesir Kaya Tırmanış Şenliği” sporcularla vatandaşları bir araya getirdi

Kepsut İlçesine bağlı Nusret Mahallesi’nde 3-4-5 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Kaya Tırmanış Şenliği’ne 9 farklı İlden katılım sağlandı. Tırmanışa Balıkesir Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Balıkesir Lisesi, Balıkesir Karesi Ortaokulu, Balıkesir Açı Koleji, BAÜDAKS, BALDAK, İda Dağcılık Kulübü, Balıkesir Üniversitesi Bisiklet Topluluğu üyesi 156 kayıtlı sporcu ile sivil halktan yaklaşık 70 kişi katıldı.

Farklı derece ve zorluklarda 80 rotada 3 gün boyunca tırmanış gerçekleştirilen etkinlikte, 2 gece boyunca çadırlarda konaklayan sporcuların, lojistik, ulaşım gibi temel ihtiyaçları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı. Sporcuların ve halkın şenlik alanında sorunsuz ve güvenli bir şekilde vakit geçirmeleri sağlandı. Katılımcılar ve yöre halkı tırmanış faaliyetinin yanı sıra yoga, doğa yürüyüşü, kamp ateşi gibi aktivitelerle güzel vakit geçirirken, kırsal mahalle sakinlerinin yapmış olduğu yemeklerin servisiyle yörenin yemek kültürü misafirlerin beğenisine sunuldu.(balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP