Yayınlanma Tarihi :

“KARESİ’Yİ KAZANACAĞIZ”

“KARESİ’Yİ KAZANACAĞIZ”

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, Türkiye’de son 17 yılın belki de en önemli seçimlerinin yapılacağını belirtirken, “Karesi halkı gördüğümüz ve dinlediğimiz kadarıyla artık bu düzene ‘dur’ diyecek.CHP ve Levent Tellioğlu’nun seçilmesiyle ilçemiz rantın ve talanın değil hizmetin ve üretimin ilçesi olacak” dedi. 

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye’de son 17 yıldır yapılan seçimlerin içinde belki de en önemli seçimlerin arifesindeyiz. Yerel seçimler yalnızca yaşadığımız beldenin, ilçenin ya da ilin yöneticilerini seçmek demek değildir. Özellikle yakın tarihimize göz attığımızda yerel seçimlerin hükümetlere  halk tarafından verilen güvenin ya da uyarının yadsınamayacak bir ölçütüdür”

“KARESİ’YE YAKIŞACAK PROJELERİMİZ VAR”

“Göreve geldiğimiz günden bu yana özellikle yerel  seçimlere hazırlandık. Kurduğumuz komisyonlarda akademik odaların temsilcileri, kırsal mahallelerimizin temsilcileri, esnaf ve sanatkarların temsilcileri ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri ile Karesi’ye yakışacak projelerimizi hazırladık. Esnafımızın, çiftçimizin yüzünü güldürecek ekonomik açmazdan kurtaracak  ekonomiye ve sanayiye dayalı projelerimiz ile Karesi ekonomik olarak büyüyecek ve güçlenecek”

“ÖNCELİK EKONOMİ”

‘Mart’ın sonu bahar’ diyoruz. Çünkü memleket ekonomik yönden kara kışta. Kapanan işletmeler, iflas eden şirketler, borç içinde yüzen esnaf, üretemeyen çiftçi hep AKP politikalarının sonucu. Üretimi arttırmadan, yeni ve vizyonlu istihdam alanları yaratmadan, üreticiyi, çiftçiyi desteklemeden bu krizden çıkabilmek ne yazık ki mümkün değil.  Bu sebeple Karesi’de Levent Tellioğlu’nun belediye başkanlığında önceliğimiz  hemşehrilerimizin ekonomisini arttırmaya yönelik olacak.

Karesi halkı gördüğümüz ve dinlediğimiz kadarıyla artık bu düzene ‘dur’ diyecek. Sadece belli bir kesim değil ,belediye olanaklarından, tüm Karesi halkı eşit olarak faydalanacak.  CHP ve  Levent Tellioğlu’nun seçilmesiyle ilçemiz rantın ve talanın değil hizmetin ve üretimin ilçesi olacak” (balikesir24saat) 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP