DOLAR31,1225% 0.25
EURO33,8275% 0.54
STERLIN39,5286% 0.37
FRANG35,3695% 0.37
ALTIN2.034,37% 0,09
BITCOIN1.707.0014.686

KARESİ’NİN EN GÜZEL KARELERİ

Yayınlanma Tarihi :
KARESİ’NİN EN GÜZEL KARELERİ

Karesi Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen “Pandemi Döneminde Karesi’de Yaşam” konulu fotoğraf yarışmasında en güzel karelerin sahipleri Karesi Kültür ve Sanat Evi’nde düzenlenen törenle ödüllendirildi. Yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından 112 fotoğraf sanatçısı 399 eser ile katıldı.

GÜLİN YİĞİTER HEM BİRİNCİ HEM İKİNCİ

Türkiye’nin önemli fotoğraf sanatçıları, akademisyenler ve fotoğraf sanatçıları dernekleri ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’ndan isimlerin oluşturduğu juri üyeleri tarafından titizlikle incelenerek belirlenen en iyi fotoğrafların sahiplerine ödülleri verildi.

Yarışmaya Eskişehir’den katılan fotoğraf sanatçısı Gülin Yiğiter “Yüncü Mehmet Amca” ve “Sosyal Mesafe” ismini verdiği fotoğraflar ile birincilik ve ikincilik ödüllerine layık görüldü. Yarışmada “Şehitler Camii” fotoğrafıyla Yekta Coşkunsu üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Değerlendirme sonucunda ise Yahya Engin “Saat Kulesine Bakış”, Adil Emektar “Köy Kahvesi” ve Ömer Şahin “Geçit” isimli çalışmalarıyla mansiyon ödülüne layık görüldüler.

Ödül töreni öncesi Balıkesir Fotoğraf Sanatı Derneği (BASAF) Başkanı Osman Sipahi ile Karesi Belediyesi Meclis Üyesi ve fotoğraf sanatçısı Yüksel İpek birer konuşma yaparak Karesi Belediyesi’ne yarışma için teşekkür ettiler. Sipahi ve İpek, Karesi Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya verdiği değere vurgu yaptılar.

“SANAT İNSANI İNSAN YAPAN UNSURLARDAN BİRİ”

Ödül töreni öncesi Karesi Belediyesi Başkan Vekili Uğur Türkmen’de bir konuşma yaptı.Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın bir cenaze nedeniyle ödül törenine katılamadığını söyleyen Türkmen, fotoğraf sanatçılarına yarışmaya gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür etti. Yarışmada çok güzel fotoğrafların yeraldığını belirten Türkmen, “Sanat insanı insan yapan unsurlardan biri. İnsan her zaman iyiye ve güzele ulaşmak istiyor. Bunun içinde sanatı kullanıyor. Fotoğraftan çok anlamıyorum ama bir fotoğraf sanatçısı neyi görmek istiyorsa eserlerine de onu yansıtıyor. Bakmak var görmek var. Biz bakıyoruz siz görüyorsunuz. Yarışmamızda bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP