DOLAR28,9807% 0.28
EURO31,5779% 0.24
STERLIN36,6543% 0.34
FRANG33,1467% 0.41
ALTIN1.899,68% 0,53
BITCOIN1.105.3721.246

“KARESİ’NİN DEĞERİNE DEĞER KATIYORUZ”

Yayınlanma Tarihi :
“KARESİ’NİN DEĞERİNE DEĞER KATIYORUZ”

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, ” Gelirimizi artıran, çevreci, sosyal ve kültürel yatırımlarımız sayesinde ilçemizin değerine değer katıyoruz” dedi

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, farklı alanlardaki yatırımlarla ilçeye değer kattıklarını söyledi. Göreve geldiği günden bu yana söz verdikleri  projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini belirten Orkan, böylece ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatının da zenginleştiğini vurguladı. Orkan, “Gelirimizi artıran, çevreci, sosyal ve kültürel yatırımlarımız sayesinde ilçemizin değerine değer katıyoruz” dedi

KÜLTÜR SANATEVİ’NDEN ATATÜRK EVİ’NE, GES’TEN İHA’YA

Karesi Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Kültür ve Sanat Evi, Güneş Enerjisi Santrali (GES), Millet Bahçesi, Turplu Halı Saha ve Çok Amaçlı Salon, Kamçılı, Tatlıpınar, Yeniköy ve Kabakdere halı sahaları açılışlarının ardından Temizlik İşleri Ek Hizmet Binası ve 1. Sınıf Katı Atık Getirme Merkezi ile Atatürk Anı Evi açılışı gerçekleştirildi.

Gürcü mimarisi inşa edilen Armutalan Kültür Merkezi hizmet vermeye başladı. Kırsal mahalle yatırımlarını hızlandıran Karesi Belediyesi, Armutalan Kültür Merkezi ve Çaypınar Sosyal Tesisi açılışları ardından Kavaklı, Köteyli ile Aktarma köy konaklarının açılışına hazırlanıyor.

Öte yandan bu yıl içerisinde Karesi Belediyesi İnsansız Hava Aracı Uygulamalı Eğitim ve Teknoloji Merkezi hizmete alınacak. İnsansız Hava Aracı (İHA) teorik ve uygulamalı eğitim sınıfları, İniş ve kalkış pistleri, kapalı uçuş alanları ile pist ve off-road RC araç yarış alanlarının yer alacağı Karesi Belediyesi İnsansız Hava Aracı Uygulamalı Eğitim ve Teknoloji Merkezi kurulması yönelik Türkiye’de bir ilk olacak merkez ile Karesi’nin , İHA Üssü haline gelmesi planlanıyor.

 

 

YORUM YAP