DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN727.9820.25

KARESİ’DE KÖY KONAĞI GELENEĞİ YAŞATILIYOR

Yayınlanma Tarihi :
KARESİ’DE KÖY KONAĞI GELENEĞİ YAŞATILIYOR

Karesi Belediyesi, kırsal mahallelerde yaptığı köy konakları ile unutulmaya yüz tutmuş köy konağı geleneğini yaşatmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta geleneksel Gürcü mimarisi ile inşa edilen Armutalan Kültür Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Karesi Belediyesi yapımı tamamlanan Çaypınar Mahallesi Çok Amaçlı Salonunun açılışını da yaptı.

Çaypınar Mahallesi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış töreninde halkoyunları ekipleri gösteriler sundu. Muhtar Hüseyin Erbek, mahalleye kazandırdığı çok amaçlı salon için Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a teşekkür etti.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’da Çok Amaçlı Salonu bitmiş olarak görmenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Başkan Orkan, “Bu binaların plan ve yapım aşamalarında buralara çok geldik gittik. Hatta kahvede oturup çok sohbet ettik. Kırsal mahallelerimizin daha canlı ve hareketli olmasını istiyoruz. Çünkü kırsal alanlarımızın kendilerine göre gelenek ve görenekleri var. Buralarda hayırlar yapılıyor, düğünler yapılıyor. Bunları sağlamak için Çaypınar Mahallemizin de çok amaçlı salon ihtiyacı vardı. Muhtarımız da bunu dile getirmişti. Bizde bu ihtiyacı karşıladığımız için çok mutluyuz. Karesi Belediyesi olarak Armutalan’da da bir sosyal tesis yaptık. Şimdi sırada Aktarma, Kavaklı ve Köteyli’de çok amaçlı salonlarımız var onları da açacağız. Yaylabayır muhtarımı görüyorum orada da halı saha yaptık. Yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Açılışa AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi Müftüsü Hasan Canlı, Balıkesir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. (balikesir24saat.com)

 

 

 

YORUM YAP