DOLAR 32,3021 % -0.03
EURO 35,1473 % 0.53
STERLIN 41,5750 % 0.32
FRANG 36,0796 % -0.16
ALTIN 2.406,24 % -0,37
BITCOIN 67.381,21 -0.82
Yayınlanma Tarihi :

KARESİ’DE GECE KIRMIZI BEYAZ BALONLARLA RENKLENDİ

KARESİ’DE GECE KIRMIZI BEYAZ BALONLARLA RENKLENDİ

Karesi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Karesi Park Tesislerinde evlerinin balkonuna çıkan vatandaşlarla birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi saat 21.00’de İstiklal Marşı’nı okudu.

Karesi Belediyesi, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bu hafta 23-24-25 ve 26 Nisan tarihlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağından dolayı evlerde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda vatandaşların bayram coşkusuna ortak oldu. Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Karesi Park Tesisleri’nde, balkonlarında 23 Nisan’ı kutlayan vatandaşlarla birlikte saat 21.00’de İstiklal Marşı’nı okudu. İstiklal Marşı’nın ardından Karesi Park Tesislerinden havaya yüzlerce balon bırakıldı. Çalınan şarkılar eşliğinde 23 Nisan, Karesi’de büyük bir coşkuyla kutlandı.

“ATATÜRK’E NE KADAR DUA ETSEK AZDIR” 

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, okunan İstiklal Marşı’nın ardından marşa balkonlarından eşlik eden vatandaşlara seslendi. Başkan Orkan şunları söyledi:

“Ne mutlu ki Türkiye Cumhuriyeti olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin 100. yılını kutluyoruz. Tüm milletimize kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ne kadar dua etsek azdır. Onun sayesinde Dünyada ilk defa çocukların kutladığı bir bayramımız var. Bugün gezdiğimiz birçok noktada dağıttığımız birçok bayrakla onların sevincine ortak olmaya, onları az da olsa mutlu etmeye çalıştık. Bayrak aldıklarında onların gözlerinde o sevinci görünce bende büyük bir mutluluk ve gurur duydum. Böyle bir milletin bir ferdi olmaktan da şeref duydum. Hepinizden Allah razı olsun. Tabii Cumhuriyetimizin en önemli unsuru Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Ona ne kadar dua etsek, ne kadar şükretsek azdır. Bizler Karesililerin hizmetindeyiz, hizmetinde olmaya çalışacağız. Sözlerimi şu cümleyle tamamlamak istiyorum: Ne mutlu Türk’üm diyene!”  (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP