KARESİ KAHRAMANLARI ANDI

Yayınlanma Tarihi :
KARESİ KAHRAMANLARI ANDI

Karesi Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” adlı fotoğraf sergisi açılırken, “15/07 Şafak Vakti” adlı sinema gösterimi etkinliği düzenlendi.

Karesi Belediyesi, Balıkesir Valiliği öncülüğünde düzenlenen il programları kapsamında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ruhunu yaşatmak için çeşitli etkinlikler düzenledi.

İlk etkinlik Alihikmetpaşa Meydanı’nda “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” adlı  fotoğraf sergisi ile başladı.

15 Temmuz kahramanları için duaların okunması ile başlayan sergide Balıkesir Mehteran Takımı gösteri sundu.

Sergi açılışına Vali Yardımcısı İrfan Demiröz, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve eşi Pelin Orkan, Karesi AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, MHP Karesi İlçe Başkanı Kürşat Burak Boduroğlu, AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Meral Yıldız Cengiz, Alperen Ocakları İl Başkanı Mesut Selim Erden, AK Parti Karesi İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayfer Özsoy, AK Parti Karesi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kamil Yılmaz, AK Parti ilçe kadın ve gençlik kolları yönetici ve üyeleri, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “15 Temmuz 2016’da canlarını hiçe sayarak kendini siper eden kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyor; yaşamları pahasına demokrasimize ve ülkemize hayat veren şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Açılış sonrası fotoğraf sergisi gezildi.

“ŞAFAK VAKTİ”  

15 Temmuz gecesi darbecilere karşı direnen kahramanların köprü üzerindeki hikayesini konu edinen “15/07 Şafak Vakti” adlı  sinema gösterimi etkinliği Karesi Belediyesi Spor Toto Tesislerinde gerçekleştirildi. Etkinliğe çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Etkinliğe  Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti ilçe kadın ve gençlik kolları yönetici ve üyeleri, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

YORUM YAP