DOLAR31,1103% 0.22
EURO33,7512% 0.35
STERLIN39,4747% 0.25
FRANG35,3336% 0.28
ALTIN2.035,35% 0,14
BITCOIN1.613.080-0.818

KARESİ BELEDİYESİ’NDEN ARMUTALAN’A KÜLTÜR MERKEZİ

Yayınlanma Tarihi :
KARESİ BELEDİYESİ’NDEN ARMUTALAN’A KÜLTÜR MERKEZİ

Karesi Belediyesi, Armutalan Mahallesi’ne Kültür Merkezi kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. “Geleneksel Gürcü Mimarisi” örnek alınarak yapılacak olan merkezin bu yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Karesi Belediyesi, ilçenin sanatsal ve kültürel faaliyetlerini zenginleştirme çalışmalarına devam ediyor. Hazırladığı projeler ve yaptığı çalışmalar ile ilçenin kültürel değerlerine sahip çıkan Karesi Belediyesi, Armutalan Mahallesi’ne Kültür Merkezi kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

“GÜRCÜ MİMARİSİ İLE YAPILIYOR”

Kaba inşatı tamamlanan kültür merkezi, “Geleneksel Gürcü Mimarisi” örnek alınarak tasarlandı. Armutalan Mahallesi’nde Karesi Belediyesi’ne ait 1361 metrekare yüz ölçüme sahip arsa üzerinde yapılan kültür merkezi 2 katlı ve toplam 724 metrekare büyüklüğünde inşa ediliyor.

Kültür Merkezi’nin, 1. katında misafir odaları, muhtar odası, doktor odası ve köy dernek odası ile 2. katında 300 kişilik çok amaçlı toplantı salonu bulunacak.

“KARESİ’DE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR”

Karesi Belediyesi’nin yaptığı projeler ve çalışmalar ile ilçeye değer kattığını söyleyen Belediye Başkanı Dinçer Orkan, insan odaklı hizmet ettiklerinin belirtti.

Karesi’nin tarihi ve kültürel zenginliklerine dikkate çeken Başkan Orkan, “Çalışmalarımızla çehresi değişen, daha da güzelleşen ilçemizde, Yıldırım Beyazıt İmarethanesi, Atatürk Kültür Evi, Karesi Bey Türbesi gibi tarihi ve kültürel yapılarımızı kentimize kazandırdık, kazandırıyoruz. Bu hizmet, sadece bir kültür merkezinden ibaret değil. Yeni şehircilik anlayışımızın, insan odaklı mimarinin de güzel bir eseri. Bunların yanında Güneş Enerjisi Santrali GES’in açılışını da yaparak belediyemize gelir kapısı açtık. 5 kırsal mahallemize halı sahalar kurarak gençlerimizin spor yapmasının önünü açtık. Hizmetlerimize durmadan devam ediyoruz” dedi.

 

 

 

YORUM YAP